Дерев'яні будинки та котеджі в останні роки завоювали, мабуть, найбільш широку популярність серед подібних споруд з будь-яких інших матеріалів. Воно й зрозуміло, адже натуральна деревина володіє цілим рядом переваг, серед яких можна виділити прекрасний зовнішній вигляд, відмінні ізоляційні якості, легкість конструкції, простоту в обробці, відсутність необхідності додаткової обробки і т.д. ![](/_bl/17/17155822.jpg)
Однак є у дерева і деякі мінуси. Зокрема, мова йде про уразливість деревини до різного роду грибків, хвороб і плісняви. Саме тому матеріал цей потрібно в обов'язковому порядку обробляти антисептичними складами. Причому в кожному окремо взятому випадку антисептик повинен вибиратися індивідуально.
У загальному і цілому все антисептики можна умовно розділити на три групи:
- розчинні неорганічні сполуки; - масляні органічні антисептики; - комбіновані суміші.
Масляні антисептики застосовуються для обробки пальових конструкцій, шпал і т.д. Серед них можна виділити креозотові і антрацитові масла. У складі комбінованих можна знайти кілька отруйних складових, які також містяться в бензині, скипидарі та ін.
Обробляючи житлові приміщення, слід застосовувати антисептики неорганічного типу. До складу таких сумішей входять солі кремнію, цинку, натрію, бромная кислота і т.д. Вони, як правило, мають вигляд порошку, який в подальшому розводиться з водою. Головною перевагою неорганічних антисептиків є їх здатність повністю вбиратися в деревину, або осідати на ній, утворюючи тонку захисну плівку. У першому випадку антисептик не приховує ні рельєфу, ні текстури дерева. У другому - текстура буде прихована, а рельєф залишиться видимим.
При виборі антисептика слід обов'язково проконсультуватися з фахівцем, оскільки від того, Наскільки вдало буде підібраний склад, безпосередньо залежить довговічність матеріалу і його експлуатаційні характеристики.
|