Головна » 2017 » Июль » 6 » Вибираємо дерево
18:32
Вибираємо дерево

В даний час при будівництві заміських будинків найчастіше використовують дерев'яні крокви, що обумовлено унікальними якостями дерева. Візьмемо альтернативу - металеві або залізобетонні крокви, які (хто сперечається?) Більш довговічні і міцніше, ніж дерев'яні. Для початку ці важезні конструкції потрібно підняти на дах, а значить, доведеться задіяти вантажопідйомну техніку.

Далі, якщо стіни зведені з деякими недоліками, як зазвичай і буває, може знадобитися підганяти-підтесував крокви, що при використанні металу і залізобетону вкрай важко, а то і взагалі неможливо. Нарешті, сама настилка покрівельного матеріалу по дереву багато простіше, ніж по згаданих альтернативних матеріалів. Ось чому металеві та залізобетонні кроквяні конструкції застосовуються в основному при будівництві великих цегляних будинків з важкими покрівлями складної конфігурації.

А дерев'яні крокви і виготовити, і встановити неважко, причому без всяких підйомних кранів. Їх можна без особливих зусиль підганяти по місцю, вкорочувати або, навпаки, нарощувати. Скріплюються вони між собою різними способами.

Використання різних покрівельних матеріалів вносить свої корективи в конструкцію дерев'яної кроквяної системи, яка повинна бути досить потужною при важкій покрівлі та полегшеною, якщо застосовується легкий покрівельний матеріал. Це продиктовано як вимогами Сніпов, так і бажанням домовласника заощадити на будівельних матеріалах. Якщо покрівля важка, то перетин крокв повинно бути великим (мінімум 70 х 150 мм), а крок - мінімальним. Для легких покрівельних матеріалів в якості крокв може бути використаний брус 50 х 150 мм при кроці крокв до одного-двох метрів.

Один метр - це середня відстань між кроквяними ногами. Якщо ухил даху перевищує 45 градусів, то крок збільшується до 1,2-1,4 м, якщо ж ухил невеликий, а будинок розташований в північному районі, де нерідкі снігопади, то крок, навпаки, зменшується до 0,8-0,6 м. Точніше крок між кроквяними ногами можна визначити виходячи з перетину крокв і відстані між опорами несучої конструкції - стійками, підкосами і гребеневим прогоном.

Як правило, кроквяну систему монтують прямо на місці - після того як зведені стіни. Однак в останні роки стали практикувати й інші способи виготовлення кроквяних систем - ще до зведення стін. Таке можливо, якщо налагодити виробництво в заводських умовах. При цьому, по-перше, роботи зовсім не залежать від погодних умов; по-друге, підвищується їх точність і технологічність; по-третє, в заводському цеху крокви з'єднують в великі конструктивні елементи - ферми більш надійно і новим способом, за допомогою спеціальних стикових планок, які ще називають іноді цвяховими пластинами. За допомогою потужного преса ці планки вдавлюються в крокви, і таким чином виходить особливо міцне з'єднання. Стикові планки практично виключають переміщення елементів кроквяної системи щодо один одного, у міру того як дерево всихає.

Готові ферми доставляють на будівельний майданчик, де їх збирають в єдину кроквяну систему. Плюсів у такої технології кілька: спрощення монтажних робіт, зниження термінів їх проведення, точність дотримання розмірів, економія матеріалів до 25 відсотків. У заводських умовах значно легше просочити крокви антисептичними розчинами, які, глибоко проникаючи в деревину, захищають її від цвілі і від жучків-древоточцев, забезпечуючи довговічність кроквяної системи на довгі роки.

Чи не одними кроквами жива дах - для укладання покрівлі та забезпечення схоронності даху необхідно зробити обрешітку. Підпокрівельний простір, в якому повинен циркулювати повітря, утворюється двома конструктивними елементами даху - латами і контробрешітка. Спочатку вздовж крокв, повторюючи їх малюнок, монтується контробрешетка, потім поперек крокв прибивається решетування, безпосередньо на яку і настилається покрівельний матеріал. Вид обрешітки обумовлений типом покрівлі, наприклад, для дахів з натуральної черепиці або металочерепиці обрешітку монтують з брусків 50 х 50 або 60 х 60 мм, які укладають на певній відстані один від одного. А, припустимо, для м'якої бітумної черепиці або для рулонних покрівельних матеріалів роблять суцільний настил з тонких дощок або водостійкої фанери. Деревина обрешітки повинні бути висушеною, в іншому випадку конструкція може деформуватися і викликати швидку псування покрівлі.

Наявність контробрешетування і обрешітки, крім іншого, забезпечує вентиляцію даху і в результаті теж продовжує термін її служби. Подвійна обрешетка підводить покрівельний матеріал над шаром гідроізоляції, в результаті чого здійснюється вентиляція підпокрівельного простору. Адже навіть при використанні покрівельних матеріалів з низькою теплопровідністю під ними все одно утворюється конденсат, який капає на гідроізоляційний шар і або стікає до карнизу, або виноситься циркулюючими в підпокрівельному просторі потокам.

Переглядів: 597
Пошук

Календар
«  Июль 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog