У зв'язку з політикою економії енергії необхідно стіни робити або занадто широкі, або використовувати утеплювач.
Йтиметься про утеплення цокольного поверху нашого будинку. Цей поверх нежитловий і там плануються всякі майстерні, спортзал, котельні, гараж та інше. Тільки на цей цокольний поверх у нас в цьому році вистачило грошей.
Підійшовши до проблеми вибору утеплювача впритул, ми зіткнулися з величезним вибором. Цілою купою рекомендацій і темрявою рекламних матеріалів. Як серед них вибрати? Чесно кажучи - не знаю. Перераховувати утеплювачі, які нині є на ринку у мене особисто, не вистачить сил, тому робити цього не буду.У нас з братом на грун
ті утеплювача була суперечка. Я наполягав на утеплювачі на кшталт пемзи або інших аналогів, мій же брат наполягав на пінопласт. Чому пемза або аналоги? Так просто, хоч вони і мають гірші характеристики щодо пінопласту, тільки адже в них можна бути впевненими, що точно простоять більше 50 років і нічого з ними не станеться, а ось як буде себе вести пінопласт? Рекламні матеріали говорять що добре ... Але ж «На сараї знаєте що написано? А там дрова лежать ... »не довіряю я цій всякої рекламі, краще реальний досвід реальних людей, а з отим важкувато поки. Крім того в таких утеплювачах відсутній головний недолік пінопласту - парниковий ефект. Але, оскільки основне фінансування йде не з моєї кишені, а як то кажуть «Хто дівчину вечеряє, той її і танцює» залишається побурчати і погодитися з тим, що використовуємо пінопласт.
Чому пінопласт? В основному тому, що він дешевий, добре тримає тепло, нарізати його можна будь-якої товщини, установка не складна. Є й мінуси у цієї технології. Як я і говорив, до основних мінусів відноситься «парниковий» ефект. Дана проблема може бути вирішена, якщо в будинку організувати грамотну вентиляцію. Крім того є ще всякі зволожувачі повітря і кондиціонери, але це звичайно дорогувато все. Тобто, починаємо думати про те, що таке грамотна вентиляція.
Що стосується марки пінопласту, то тут інет послужливо підказує:
«Марка пінопласту ПСБ-С-15 утеплення побутівок, контейнерів, вагонів як пакувальний матеріал Марка пінопласту ПСБ-С-25 внутрішня тепло- і звукоізоляція стін тепло-звукоізоляція лоджій і балконів тепло-звукоізоляція квартир, будинків і т.п. тепло-звукоізоляція конструкцій, що не піддаються сильним механічним навантаженнямізоляція труб (захист від промерзання водопроводів і підвищення терміну їх експлуатації) »
На багатьох будівництвах в стіни використовують 15 марку, він дешевше. У мене ж був приклад перед очима використання 25 марки пінопласту для утеплення будівлі, в якому розташовуються наші офіси. Тут утеплювали не між стін, а поверх стін, потім зверху ставили сітку і штукатурили. Тримається штукатурка вже 3 або 4 роки. Це до питання про те, що штукатурити по пінопласту можна. Можна, і все буде триматися, як мінімум 3-4 роки :). Загалом, з братом ми зійшлися на 25 марці.
Ширина утеплювача. Стандартна ширина нарізаного пінопласту - 10 см. Брат порахував по СНІПАМ якої товщини повинні бути стіни. Потім подивилися, якої товщини пінопласт замінює яку товщину стіни, взяли мізерний запас і вирішили, що для нас оптимальним буде товщина пінопластових листів 12 см. Тут звичайно нестиковка зі стандартною товщиною, але ще раз повторюю, пінопласт ріжуть так, як Ви цього захочете, безкоштовно . Оплата йде за куб, а не кількість зрізів, так що наріжуть і спасибі скажуть, що у них купили.
Підсумок: утеплюємо цокольний (ну або перший, кому як зручніше, але він у нас не житловий) поверх пінопластом, товщина листів пінопласту 12 см, марка 25.
|