При заточуванні цих інструментів головне - дотримуватися потрібний кут леза і не перегрівати його, своєчасно занурюючи в воду. Щоб у вістря вийшла чиста поверхню і збереглася правильна форма, по черзі використовуйте площину і торець абразивного круга (рис. 1, 2). Доведення (правку) виконуйте петлеподібними рухами на дрібнозернистому, змоченим водою бруску, домагаючись, щоб край леза вийшов прямим, що особливо важливо у ножа рубанка (рис. 3).
Доведення набагато спроститься, якщо за допомогою площини кола край леза зробите злегка увігнутим (рис. 4). Тоді при доведенні, не весь край спиратиметься на брусок, а тільки дві вузькі «смужки». Метал знімайте, поки ширина «смужки» біля ріжучої кромки не скоротиться до 1-2 мм (рис. 5).
Абразивний брусок зношується нерівномірно: сильно - в центрі і незначно - по краях. На такому бруску не можна доводити широке лезо, наприклад рубанка: не вийде необхідна прямолінійність леза. Краще для доведення використовувати шматочок дрібнозернистої наждачного паперу - «нулевки», уклавши його на якусь площину, наприклад на шліфовану металеву пластину.
|