Практично вся тротуарна плитка, виготовлена з дотриманням нормативів, може служити довгі роки, але за умови, що була проведена правильна укладка. Навіть якщо ви не бажаєте укладати її самостійно, а хочете скористатися роботою майстра, якого в свою чергу бажано перевірити на професійну придатність.
1 Плитку можна укладати в дощову погоду без захисного тенту.
2 При маленькому розмірі плитки 30 * 30 краще укладати її на цемент.
3 Піщана подушка повинна бути без грудок і не містити глину.
4 Не можна посипати плитку тирсою.
5 Шви краще проместі піщано-цементною сумішшю.
Укладання плитки для тротуару досить складний процес, тому часто цю роботу довіряють професіоналам, але при бажанні її можна зробити самостійно. У цій статті ми розглянемо основні етапи укладання плитки, і спробуємо дати ряд порад, які спростять цей процес новачкові.
Для початку потрібно вибрати форму, колір і тип плитки на свій смак. Про відмінності литий плитки від вибропрессованной ми поговоримо в окремій статті, а колір і форму варто підібрати відповідно до свого дизайнерським задумом. Іноді, фірми продають тротуарну плитку надають фото або схеми різних укладок. Це допоможе вам продумати малюнок мощення своєї ділянки.
При мощенні площ що примикають до будівель, ухил бруківки повинен йти від будівлі, а не до нього, в іншому випадку доведеться встановлювати жолоби під самісінькою стіною, для відведення дощової води.
Після того як вам доставлять вашу плитку, і ви переконаєтеся в її якості, можна приступати до підготовки поверхні. Поверхня для мощення повинна бути ідеально рівною, це головна умова. Під шаром плитки повинен розташовуватися ще три шари грунту, так званих подушок.
Сама нижня подушка, яка називається Морозозахисний шаром, складається з дрібного гравію, і покликана захищати грунт від заморозків. Висота цього підстави становить близько десяти сантиметрів. Частинки гравію повинні бути розміром від 5 до 20 мм.
Другий шар, званий ще несучим шаром найтовстіша. Його товщина вибирається виходячи з навантажень на поверхню. Якщо доріжка планується як пішохідна, то товщина шару, що несе повинна бути не менше 15 сантиметрів, а якщо як проїжджаючи, то не менше 25-30. Складається цей шар з великих гранул гравію порядку 2-6 сантиметрів в діаметрі.
Після укладання цих двох шарів поверхню необхідно вирівняти і утрамбувати. Трамбовка необхідна в будь-якому випадку, незалежно від передбачуваних навантажень. Проводиться трамбування за допомогою спеціальної віброплити, ручна трамбування буде малоефективною через великих частинок шару.
Третій, підстильний шар повинен мати товщину не менше 5-7 сантиметрів. Складатися він може з піску, або з суміші піску і великого гранітного відсіву, з гранулами до 2 мм.
Якщо для плитки очікуються підвищені навантаження, то до піску рекомендується додати невелику, до ста кілограм на кубічний метр піску, цементу або вапна, для додаткового зміцнення шару.
Підстильний шар необхідно ретельно утрамбувати, за допомогою віброплити, або спеціальних гумових молотків, що не так ефективно. Слідкуйте, щоб після ущільнення поверхня була ідеально рівною.
Тепер можна приступати до власне укладання тротуарної плитки. Найпопулярнішим обмежувачем при мощенні плиткою є бордюрний камінь.
Його укладають по периметру замащівалась майданчика. Бордюр потрібен не тільки як декоративна «лінія розділу» між тротуаром і проїжджою частиною, а й як упор для плитки, що запобігає деформацію і зміна положення окремих плиток.
Для початку покладіть невелику площу обраним вами візерунком, і перевірте, чи дійсно він вам підходить. Плитку слід брати з різних піддонів, оскільки вона може незначно відрізнятися відтінком, і для цілісного враження її необхідно змішувати. Шви між плиткою повинні становити не менше 5 мм, а між плиткою і бордюром - не менше 7 мм.
Для контролю якості укладання слід натягнути шнури через кожні два метри, це дозволить вам зберігати рівні прямі кути. Рекомендуємо засипати шви під час укладання відразу ж, а не після мощення всієї площі цілком. Це скріпить зазори, і запобіжить зміна положення плиток під час роботи.
Після укладання тротуарної плитки потрібно ще раз пройти по ній вибростанках з невеликою відцентровою силою. Це додасть поверхні додаткову твердість, і забезпечить плитці додаткову силу зчеплення з підкладкою.
Деякий час, близько двох діб, потрібно утриматися від прикладання до готової бруківці навантажень, за цей час пройде остаточне склеювання плитки з підкладкою, і додасть покриттю додаткову жорсткість.
Іноді потрібно замостити ділянку, за яким згодом буде постійно рухатися автотранспорт, наприклад на автомийках і бензозаправках. В цьому випадку потрібно подбати про заливці швів якимось міцним, і досить еластичним матеріалом, наприклад бітумом. Під дією високих навантажень, плитка з пролитими швами буде розподіляти навантаження по великій площі, в іншому випадку плитки почнуть зміщуватися один щодо одного.
|