У мегаполісах з'являються все нові зручності та розваги. Жителя сучасного мегаполісу давно не дивують безкоштовний wi-fi в метро, безкоштовні мультфільми в парках, коворкінг-центри і автомати з продажу молока, сендвічів та контактних лінз.
Але місто продовжує придумувати, запозичувати і пропонувати нові зручності та розваги. Буккросинг - це одночасно і хобі та громадський рух, що працює за принципом «прочитав книгу - дай прочитати іншому і візьми нову». У Москві вже повним-повно точок буккросингу - у парку «Музеон», у Парку культури імені Горького, в антикафе «Зелена двері», в культурному центрі «ЗІЛ», в Центрі Молоді (особняку купця Носова) та інших парках та кафе. Взагалі, виник буккросинг в США на початку 2000-х, потім отримав популярність в Європі і в Росії.
За десять з гаком років він перетворився в цілу систему передачі книг, з правилами реєстрації, отримання і видачі. Починаючому буккроссеру треба зареєструватися на сайті руху, присвоїти книзі спеціальний номер і залишити її в певному місці. Так колишній володар книги буде завжди знати про переміщення книги по місту - а потім і по всьому світу - отримуючи на електронну пошту повідомлення про те, в чиї руки вона потрапила і як там опинилася.
У мережі є сайти, які відстежують «звільнені» і «спіймані» книги (таких набралося вже кілька десятків тисяч) але, звичайно ж, в реальності «книговорот» набагато об'ємніші, адже книги реєструють далеко не всі.
|