Головна » 2015 » Август » 18 » Сучасна технологія "Розумний будинок"
12:08
Сучасна технологія "Розумний будинок"
Останнім часом в розмовах про новаторські технології в домашньому затишку багато говорять про технології «Розумний будинок».


У чому відмінності розумного будинку від свого попередника - "дурного"? Відповідь логічна: інтелектуальністю, що дозволяє людині розвантажити себе від рутинних обов'язків, переклавши їх на «плечі» електронних систем. Наприклад, типовий будинок майбутнього зможе самостійно стежити за сигналізацією, опаленням, освітленням і навіть за самопочуттям мешканців.

Проте, більшість з таких "приємностей" - справа майбутнього, зараз це або не розвинене, або коштує стільки, скільки без мільйона доларів ніяк не потягнути. Не варто засмучуватися, поряд з новаторськими технологіями, на ринку легко можна знайти системи доступні і за ціною і за якістю. Деякі пристрої вже не нові, деякі з'явилися нещодавно, але в комплексі вони можуть запросто змінити звичне життя. На сьогоднішній день поняття «Розумний будинок» перестало здаватися казками з майбутнього, а представляє доступну реальність у повсякденному житті. Є ряд напрацьованих готових рішень для самих неймовірних можливостей Вашого будинку. Про них ми розповімо в цій статті.

Широка шкала настроювань «Розумного будинку» криється у самостійних автоматичних системах. У такі налаштування входить: вуличне освітлення на фотореле, гаражні ворота, що впізнають «свою» машину, системи відеоспостереження, які починають відеозапис по сигналу від датчика руху і тому подібні приємні дрібниці.

Не так давно, з метою енергозбереження, бойлерні, що працюють на опалення багатоквартирних будинків, стали оснащуватися програмованими контролерами, які засувками з електроприводом регулюють подачу теплоносія. Завдяки цьому з'явилася можливість регулювати гарячу воду в контурі водопостачання в нічний час. А також вдень, зменшуючи температуру води в опалювальному контурі. Це дозволяє організаціям житлового опалення отримувати істотну економію, а мешканці будинку навіть не помічають цих перепадів температур.

І це далеко не всі приклади нововведень що використовуються в технологіях «Розумного будинку». Об'єднання всіх цих можливостей і функцій, допоможе зробити Ваш будинок більш затишним і окупить ваші вкладення.

Грамотне використання, сукупності автоматизованих пристроїв і систем, зробить комфортним і зручним існування в будинку і побут, і, за деякий час, Ви собі уявити не зможете - а як можна жити інакше? Одна з приємних опцій «Розумного будинку» - автоматичне керування освітленням. Воно може бути реалізоване як за допомогою сигналів з пульта управління, наприклад, вдень, так і зовсім без втручання людини - сучасні датчики руху не помітять Вашої присутності тільки якщо Ви міцно спите, зате вночі, вставши з ліжка, не доведеться тягнутися в темряві до вимикача - чергове освітлення вже включене!

Ще одна корисна опція «Розумного будинку» включає в себе систему автоматичного резервування електроживлення, а також і підтримку власного генератора. У той час як класична схема освітлення просто перестає працювати, як тільки подача електроенергії припиняється. Цілком природно розумний будинок повинен знати, які кліматичні умови комфортні для його господарів. Пристрої керування кліматом - це й опалювальні прилади, і кондиціонери, та зволожувачі / осушувачі повітря, і система вентиляції.

По вашому бажанню «Розумний будинок» зможе підтримувати параметри вологості та температури для кожної кімнати окремо. А також можна легко налаштувати індивідуальні часові параметри, наприклад - вранці у ванній кімнаті включиться підігрів підлоги, або ввечері, за годину перед сном, буде провітрена спальня. Також є можливість налаштувати будинок на зменшення опалення під час робочого дня, а до повернення господарів комфортна температура відновлюється.

Крім цього, розумний дім ніколи не допустить запотівання вікон, появи обледеніння на доріжках навколо будинку, скупчення і налипання снігу на даху, будь-який, самий неймовірний каприз, може бути реалізований в реальності. Управління численною побутовою технікою також можна довірити турботам «Розумного будинку». Що дуже зручно, наприклад, якщо ви заснули, Розумний дім, як турботлива няня зменшить звук або вимкне телевізор взагалі. Або навпаки включить телевізор у вітальні строго в 20-00 - ласкаво просимо на вечірній перегляд ваших улюблених програм! Запрограмувавши вимкнення телевізора і комп'ютера в дитячій кімнаті на 22-00, можна запросто змусити дітей відправитися у ліжко, не підвищуючи голос, правда є інший варіант: почитати дітям їх улюблену казку на ніч, і прибрати телевізор з дитячої.

Кількість найрізноманітнішої техніки у сучасному житлі вже саме по собі перетворюється в проблему, у кожного прилада свій принцип управління, свої позначення, ергономіка, досить подивитися, яку кількість пультів дистанційного управління ми використовуємо щодня.

Однією з функцій «Розумного будинку» як раз і є централізоване управління цілими наборами побутової техніки. Ще одна корисна можливість «Розумного Дому» це - мультирум (система розподілу аудіо- і відеосигналів). Завдяки системі мультирум Ви можете слухати музику перебуваючи в будь-якій частині будинку, незалежно від того, де встановлена сама апаратура, регулювати гучність сигналу, передавати голосові повідомлення і багато іншого. Великий плюс системи мультирум полягає в тому, що при її встановленні в кімнаті не видно проводів і колонок, і звук виходить наче з нізвідки.

Управління системою мультирум проводиться за рахунок настінних панелей або пульта дистанційного керування. Система мультирум є невід'ємною частиною розумного будинку. У «Розумному будинку» є можливість застосувати і новітні охоронні системи. Бездротова камера - запорука безпеки квартири. У смартхаусі можна встановити й об'єднати в одну мережу величезну кількість камер спостереження, датчиків руху, звуку, зміни температури і сирен.

Спеціальні системи спостереження мають величезну кількість можливостей: вони можуть стежити за безпекою будинку 24 години на добу, розпізнавати голосові команди, наприклад, включити сигналізацію за вашим "наказом", зателефонувати за заздалегідь заданим номером у разі тривоги і багато іншого. Візуальні датчики можуть грунтуватися на камерах спостереження. Використовувати можна або простенькі дротові камери, або бездротові системи D-Link Internet Camera. Плюсів у останніх багато: їм не потрібні дроти, вони можуть вести цілодобове мовлення через інтернет. Також можна встановити дверні замки з перевіркою відбитків пальців і PIN-коду. Однак, в умовах Росії вони, на жаль, малозастосовні: якщо відключать електрику, то замок вимкнеться і розблокує двері. У приватному будинку все не набагато простіше - власний дизель-генератор є далеко не у всіх.

А ось ворота гаража можна вільно навчити реагувати на наближення господаря. Досить простого датчика руху, і при наближенні автомобіля ворота автоматично розкриються.

Безпека безпекою, але що робити, якщо потрібно забезпечити нагляд за маленькою дитиною? У цьому нам допоможе TeddyCam Baby Monitoring System. Ця система включає в себе плюшевого ведмедика (з інтегрованою чорно-білої камерою і передавачем) і приймач, що підключається до будь-якого телевізора в домі. Таким чином, ви завжди будете знати, що діється в дитячій.

Управляється все це господарство за допомогою SmartHome SecureLinc VR Wireless Security System. У разі виявлення загрози для дому, або його мешканців, система безпеки миттєво активує всі задані на конкретний випадок функції.

* Знайшовши задимлення, перекриє подачу газу, знеструмить відповідні приміщення, активує систему пожежогасіння, відправить сигнал тривоги або записане повідомлення до служби пожежної охорони і до Вас на стільниковий телефон.

* Система відеоспостереження, по сигналу з датчиків руху, почне запис і зафіксує все, що відбувається навколо Вашого будинку, причому запис може бути миттєво переданий на вказаний заздалегідь зовнішній мережевий ресурс.

* При спробі злому або несанкціонованого проникнення, крім тривожного сигналу на пульт охорони, на вказані телефонні номери буде відправлене голосове повідомлення.

За допомогою запрограмованої системи управління буде автоматично здійснюватися управління ролетами, жалюзями, воротами або хвіртками, освітленням і вентиляцією, розетками та електричними приладами. Система управління працює від мережі 220 В, що дозволяє використовувати проводку в будинку і не проводити нові комунікації електропроводки, що дозволяє значно заощадити час установки системи управління.

Радіоуправління (управління за допомогою дистанційного пульта) системи дозволить дистанційно керувати системою управління будинку перебуваючи поза ним, наприклад з машини. Система радіоуправління дозволить відкривати і закривати в'їзні та гаражні ворота, вмикати і вимикати освітлення, відкривати і закривати жалюзі.

Центральний пульт управління системою «розумного дому» дозволить самостійно запрограмувати оптимальну програму для дому, адаптувати прилади в будинку до ваших побажань, зробити умови проживання максимально комфортними. Графічний екран завжди підкаже яка програма на даний момент активована і в якому стані перебуває система. За допомогою декількох кнопок Ви зможете керувати всіма процесами в будинку.

Найпомітнішою і привабливою функцією «Розумного будинку» є, звичайно ж, інтелектуальне керування освітленням та мережею електроживлення. Давно минули часи, коли під освітленням будинку вважали люстру у вітальні або на кухні, а додатковим джерелом світла міг бути торшер або настінний світильник. Для таких схем освітлення дійсно, крім пари вимикачів та розетки, не було потрібно ніяких додаткових засобів керування.

У наші дні кількість джерел світла в приміщенні обмежена лише фантазією дизайнера, і наявність двох, трьох світових композицій у вітальні, спальні, на кухні стало, можна сказати, стандартним рішенням. І цілком природним є бажання управляти цими складними системами так само, як настільною лампою. Саме ці можливості, мабуть, першими були реалізовані в функціоналі «Розумного будинку». Причому для влаштування та монтажу систем управління освітлення навіть не потрібно виробництво яких-небудь ще робіт, крім електромонтажних.

Всі пристрої керування і комутації, незважаючи на гадану складність, можуть бути встановлені прямо на місці звичних розеток і вимикачів. Саме ж управління світлом може здійснюватися, як з пульта дистанційного управління, так і з загальною панелі. Крім того, що схеми освітлення легко конфігуруються в програмному блоці, можливе програмування автоматичного перемикання між ними, не тільки за часом, але й залежно від рівня природного освітлення, а плавне перемикання пристроїв дозволить зберегти електрообладнання. Однак автоматичне керування електроживленням в «Розумному будинку» має, куди більший спектр застосування.

Крім освітлення, на електричні розподільні мережі лягає обов'язок з управління численним складним обладнанням сучасного житла. Це і кондиціонери, і системи підігріву підлоги, і пристрої вентиляції. Тому управління в сукупності з усіма іншими пристроями надає значно більш широкі можливості. Для котеджів, окремо стоячих приватних будинків, особливо актуальні, звичайно, питання безпеки житла, захист від стороннього втручання.

Автоматичне керування освітленням всього будинку, при активізації системи безпеки, може створити повну ілюзію населеності будинку, якщо Ви навіть поїхали, наприклад, у відпустку всією сім'єю. При цьому запрограмовані схеми освітлення будівлі, активуватимуться нелінійно, і з різними інтервалами часу. Такі заходи, швидше за все, надійно захистять будинок від уваги зловмисників. В даний час, коли енергоносії дорожчають з кожним днем, все більш важливими стають чинники енергозбереження.

Цей важливий принцип також реалізується в управлінні освітленням «Розумного будинку». Крім безпосередніх ланцюгів керування, в систему легко вбудовуються датчики присутності, за сигналом з яких, в приміщенні порожньому, наприклад, більше п'яти хвилин, світло буде приглушене або виключене зовсім. Зате освітлення сходів легко обійдеться зовсім без вимикачів - світло на сходах буде горіти, лише поки Ви знаходитесь на них, дуже зручно, чи не так?

Як показує практика експлуатації систем «Розумний будинок», застосування комплексу управління інженерним обладнанням в цілому, дозволяє отримати економію енергоресурсів до 30%. В основному економія досягається за рахунок інтелектуального регулювання систем опалення та вентиляції. Тобто, поки в будинку нікого немає, температура теплоносія знизиться до заданого значення, і, в той же час, проводиться провітрювання приміщень. І витрата електрики, як основного енергоносія в сучасному житло, знаходиться під невсипущим контролем «Розумного будинку».

За відсутності господарів електророзподільна мережа, за винятком чергових ланцюгів, може бути повністю знеструмлена! Повний список всіх можливостей, які надасть власникам «розумне» управління електрикою в будинку, просто не перелічити! Тут все залежить від Ваших побажань і поставлених завдань. У цілому ж, «розумне» освітлення - це той мінімум інтелектуального будинку, який легко реалізується із зовсім невеликими витратами і зусиллями.

Вивчивши номенклатуру приладів, пропонованих різними фірмами, для облаштування такого освітлення, можна самостійно вибрати потрібну конфігурацію. А, володіючи навиками роботи з електрикою, нескладні схеми автоматичного та дистанційного керування освітленням можна навіть зробити самостійно. Це може бути цікаво справжньому домашньому майстру, особливо, якщо у Вас не триповерховий особняк, а звичайна квартира в багатоповерхівці.

У висновку хотілося б звернутися до тих, хто поспішає долучитися до цивілізації і бажає оснастити свій дім «розумною» начинкою, фахівці рекомендують керуватися принципом «сім разів відміряй - один раз відріж».

Часто клієнти замовляють систему "Розумний дім", не розуміючи як і для чого вона буде працювати, і які можуть бути ускладнення. А потім розгублено розводять руками і кажуть, що у них були дещо інші уявлення про систему та її можливості. Звичайно, можна щось переробити, перепрограмувати, але на це потрібен час і додаткові витрати.

У серйозній фірмі клієнтові спочатку запропонують зробити ескізний проект, що включає список всього устаткування (аж до кожного метра кабелю), план будинку, всі точки виведення світла, звуку. На розробку ескізу може піти два-три тижні. Після узгодження ключових моментів розробляється робочий проект, із залученням архітектора, дизайнера. І тільки після того, як з'ясовано всі деталі, починаються монтажні роботи.

Після закінчення монтажу і встановлення обладнання настає третя стадія - програмування і налагодження техніки. Згодом з клієнтом укладається або договір на абонентське обслуговування, або він звертається до фахівців фірми у разі збою.

На думку фахівців, встановлення інтелектуальних систем потрібно здійснювати ще на стадії проектування, а не монтувати їх у вже готову "коробку".
Переглядів: 1106
Пошук

Календар
«  Август 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog