Серед усього розмаїття типів і видів фундаменту стрічковий фундамент найкращий для легких конструкцій - каркасно-щитових і дерев'яних будинків.
Відносно малу вагу стіни з бруса або щита не виробляє серйозних механічних навантажень на фундамент, як цегляна кладка або бетон.
Тому пристрій плитного або суцільного фундаменту для будівництва каркасного будинку - зайва розкіш.
Котлован і підготовка до закладки стрічкового фундаменту.
До початку робіт по влаштуванню стрічкового фундаменту виконуються геодезичні роботи. Потрібно визначити ухил поверхні грунту, зробити виміри і окреслити контури майбутнього котловану. Зазвичай на місці будівництва ділянку розчищається від рослинності, а при необхідності вирівнюється спецтехнікою. Контури котловану прокреслюють піском по межам, після чого приступають до земляних робіт.
Оскільки в більшості випадків для будівництва каркасно-щитового або дерев'яного будинку досить стрічкового фундаменту середнього заглиблення, важка техніка для риття котловану не залучають. Наша компанія використовує міні-екскаватори, рідше - фахівців із земляних робіт.
Котлован викопують на глибину промерзання з тим, щоб взимку уникнути виштовхування фундаменту. Ширина котловану становить суму товщини фундаменту і опалубки плюс кілька сантиметрів з кожного боку для зручності подальшої організації гідроізоляційного шару.
Грунт, витягнутий з котловану, складується в середині ділянки, на місці майбутніх приміщень.
Опалубка і арматура.
У готовий котлован встановлюють дощату опалубку або опалубних систем з ОСП. Зазвичай опалубка встановлюється на висоту цоколя, тобто на 70-120 см над поверхнею грунту. Далі в опалубку закладається арматура, заздалегідь підготовлена до заливки. Блоки арматури скріплюють сталістой дротом, і ні в якому разі не зварюють, оскільки жорстке з'єднання може розірвати бетон під час усадки.
Після підготовки опалубки і арматури робочі приступають до бетонних робіт. Бетон заливають з міксера під тиском, а для ущільнення використовують спеціальні вібратори.
Після закінчення заливки з ділянки видаляються залишки бетону і стрічковий фундамент залишають на кілька днів (в залежності від температури повітря це може бути 3-10 днів). Після закріплення бетону опалубку демонтують і залишають фундамент для дозрівання на 3-5 тижнів. Протягом цього часу необхідно стежити за тим, щоб верхній шар бетону не пересох. Для цього фундамент зверху покривають руберойдом або іншим щільним непроникним матеріалом.
Пристрій гідроізоляції і дренажу.
Після усадки робочі приступають до гідроізоляції фундаменту. Потрібно захистити від вологи всю поверхню стрічкового фундаменту, що стикається з грунтом, з обох сторін.
Для гідроізоляції фундаменту використовуються спеціальні мастики на основі бітуму.
Якщо ділянка розташована на глинистих ґрунтах або поблизу від фундаменту проходять грунтові води, потрібно додатково встановити дренажну систему. Зазвичай це система відведення води з кесоном.
Після закінчення робіт готовий стрічковий фундамент здають керівнику будівництва і приступають до зведення стін.
|