Головна » 2016 » Декабрь » 8 » Старовинні рецепти фарбування, захисту меблів
13:09
Старовинні рецепти фарбування, захисту меблів

Для захисту деревини і надання їй потрібного кольору використовують в основному лак, фарбу, оліфу і всілякі оздоблювальні плівки. Користуючись цими способами, ми зовсім забули старовинні рецепти для фарбування.

Дорогу, царську меблі в старовину покривали воском. Зараз вощений меблі, та і взагалі будь-яка дерев'яна поверхня (навіть вощений стіна) може стати надбанням кожної людини, а не тільки царів.

Візьміть 100 г жовтого, тільки не старого воску дрібно поріжте його і змішайте з 25 г каніфолі, стовченої в порошок. Потім розтопіть суміш на невеликому вогні і тут же залийте 50 г злегка підігрітого скипидару. Остиглий склад наносять на дерево вовняною ганчіркою. Після такої обробки воно набуває золотистий колір з гарним блиском.

Сучасні майстри вощіння роблять іншим способом. Віск розчиняють в ацетоні, бензині або уайтспирите і цим складом обробляють дерево. Правда, воскова плівка виходить не дуже міцною, і її легко пошкодити.

Золотистий колір надає дереву і звичайне рослинне масло. Його наносять 2-3 тонкими шарами.

З воску раніше робили і політуру. Для цього брали 100 г воску, розплавляли його і заливали 160 мл скипидару. Віск може бути не всім доступний, мешканцям Півночі, наприклад. Тоді його цілком замінить стеарин від звичайної покупної свічки. Змішайте одну частину стеарину з 1/2 частини скипидару і підігрійте суміш до повного розчинення.

Відомий дуже хороший спосіб зміни кольору будь-якого дерева - це відбілювання (іноді його називають белением). Його застосовують у двох випадках: для підготовки поверхні до подальшої обробки, коли треба прибрати дефекти старого дерева, жовтизну, наприклад. Або просто для того, щоб освітлити нову деревину. Найпростіше обробити дерево міцним розчином хлорки. Так зазвичай відбілюють дошки.

Меблі відбілюють розчином перекису водню і нашатирного спирту. В 100 мл 3%-ного розчину перекису додають 2 мл нашатирного спирту і наносять на поверхню. Довго розчин зберігати не можна, тому що нашатирний спирт швидко випаровується. Невеликі деталі краще опускати в посуд із розчином і тримати там до повного побіління. За один захід дерево може і не висвітлитися, і тоді процедуру доведеться повторити ще кілька разів.

В сірий колір сучасні майстри забарвлюють дерево аніліновим барвником. Дістати його дуже важко, і тому можна скористатися таким способом. Викопайте яму, обмажте дно і стінки рідким кінським гноєм, присипте його землею і опустіть туди дошки, які треба спочатку обернути мішковиною, щоб вони не стикалися з грунтом.

Потім на дошки насипте землі, полийте зверху рідким гноєм і закопайте. Час фарбування залежить від розмірів дощок. І тому в яму доведеться час від часу заглядати. Таким же способом можна забарвлювати і вже готові вироби.

Якщо ви, прочитавши цей матеріал, все-таки залишилися прихильникам традиційних способів фарбування, то хоча б заощаджуйте гроші і зробіть фарбу самі.

Її можна приготувати з картоплі і крейди. Зваріть 1 частина картоплі в шкірці, тут же почистіть його і залийте 1 частиною гарячої води (картопля не повинен охолонути).

Потім розімніть картоплю, протріть його через сито, додайте в отриману кашу 1,5 частини крейди, попередньо розведеного у воді. Вийде сіра міцна фарба.

Переглядів: 723
Пошук

Календар
«  Декабрь 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog