Головна » 2018 » Май » 6 » Складальне креслення
21:04
Складальне креслення

Складальним називається креслення, який зображає з'єднання ряду взаємодіючих деталей і вузлів, складових виріб (машину, механізм), і дає вичерпне уявлення про його конструкції. Складальне креслення повинен містити: зображення складальної одиниці, що дає повне уявлення про виріб; вказівки на складання вироби; вказівки про характер і спосіб з'єднання деталей; номера позицій складових частин; основні характеристики вироби; габаритні та довідкові розміри.

Умовності і спрощення на складальних кресленнях.

даються в ГОСТ 2.109-73. Якщо деталь (наприклад, маслянка, кожух, щит або маховик) на кресленні закриває собою інші деталі, то їх умовно не показують, пояснюючи написом Маслянка не відображено. Проекцію знятої деталі викреслюють на вільному полі креслення. Суцільні деталі: болти, шпильки, заклепки, кульки, вали, рукоятки, шпинделя і т.п., що потрапили в поздовжній розріз, показуються нерассеченнимі. Та ж умовність існує для гайок і шайб. Болти, гайки, шайби, гвинти і багато інших деталей, для яких ГОСТом встановлені спрощені зображення, на складальних кресленнях повинні бути зображені спрощеними. Слід пам'ятати, що багато виробничих креслення, виконані раніше, були виконані за старими ГОСТам, де гайки, болти були зображені не спрощено, що в даний час буде вважатися помилкою.

Правила оформлення складальних креслень.

встановлені ГОСТ 2.109-73 і мають багато спільного з правилами зображення деталей. Треба пам'ятати: одна і та ж деталь на всіх зображеннях штрихів в одному напрямку. Суміжні (дотичні) деталі штрихуються в різні боки. Основні види розташовують в проекційної зв'язку, а решта на вільному місці.

Специфікація ГОСТ 2.108-68 являє самостійний конструкторський документ і виконується на окремих аркушах паперу формату А4 (допускається іноді виконувати на полі креслення). Текст специфікації може бути написаний від руки, надрукований на машинці або ПЕОМ. У специфікацію вносять: номера позицій, позначення, найменування і кількість складових частин, що входять в спеціфіціруемое виріб. Основний напис специфікації виконується згідно з ГОСТ 2.104-68. Специфікація в загальному випадку складається з розділів: документація, комплекси, складальні одиниці, деталі, стандартні вироби, інші вироби, матеріали, комплекти. Наявність розділів визначається складом вироби. Назва кожного розділу вказують у вигляді заголовка в графі "Найменування" і підкреслюють. Після кожного розділу специфікації необхідно залишати кілька вільних рядків для додаткових записів і по одному рядку після кожного заголовка.

При виконанні складального креслення слід застосовувати масштаб збільшення для дрібних виробів, а для великих - масштаб збільшення відповідно до ГОСТ 2.302-68. Кількість видів залежить від складності механізму, але має бути мінімальним, з використанням місцевих видів, розрізів і перетинів. Порядок виконання складальних креслень приблизно такий же, як і деталей. Велика увага повинна бути приділена розміщенню видів. Першою викреслюють основну деталь (корпус), а потім зображують з'єднуються з корпусом деталі. Проставляють габаритні і приєднувальні розміри (наприклад, для зубчастих коліс вказують модуль, кількість і напрямок зубів). Номери позицій проставляють на полицях ліній-виносок, компонуючи їх в колонку або рядок за прямими лініями, дотримуючись в обході за годинниковою стрілкою. Шрифт номерів позицій на один або два розміри більше шрифту розмірних чисел.

Переглядів: 743
Пошук

Календар
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog