Дачна ділянка – ось де роздолля. Тут вам і грядки з цибулькою, і дитячий майданчик і банька. Взявшись будувати лазню, необхідно пам'ятати про існування закону «Планування і забудова територій садівничих об'єднань», який свідчить, що стіни будівлі не повинні розташовуватися ближче, ніж на 1 метр від паркану. В залежності від різних виступних частин будови, відстань може бути змінено в більшу сторону.
Найчастіше власники ділянки спершу будують, потім приходять до висновку, що їх споруда розташована занадто близько до паркану, після чого їм загрожують штрафом. Щоб уникнути подібних неприємних ситуацій, необхідно уточнити межі ділянки, які були встановлені при межуванні.
Нерідкі випадки, коли межування ділянки проведено неправильно, внаслідок чого будова заходить за межі ділянки. Тоді необхідно оскаржувати рішення адміністрації, інакше власникам буде виписаний штраф. Крім того, адміністрація має право вимагати перенести будівництво з метою дотримання правил забудови територій садівничих. Крім лазні на ділянці напевно будуть знаходитися і інші споруди. Згідно Будівельним нормам і правилам (СНиП), вдома не повинні бути близько розташовані. Таке правило було введено через можливу пожежонебезпечної ситуації. При загорянні однієї будівлі, вогонь досить швидко поширюється на сусідню будівлю.
Якщо будинки побудовані з цегли, відстань між ними не повинно бути менше, ніж 6 метрів. Якщо ж будиночки побудовані з горючих матеріалів – дерева або мають дерев'яні перекриття, то відстань має бути близько 10 метрів.
Існують норми і установці санітарних зон. Так, відстань від житлового будинку до туалету не має бути менше, ніж 12 метрів. А відстань, де живуть птахи або домашні тварини – 12-15 метрів. Якщо ж на вашій ділянці планується колодязь, то відстань від нього до вбиральні не повинна становити менше 20 метрів. Пов'язано це, зрозуміло, з якістю води.
Таким чином, приступаючи до планування садової ділянки, необхідно для початку ознайомитися з нормативами, щоб надалі уникнути проблем з адміністрацією поселення.
|