Головна » 2021 » Ноябрь » 23 » СИСТЕМИ ЖИТТЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДИНКУ
13:49
СИСТЕМИ ЖИТТЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ БУДИНКУ

Всі інженерні системи також важливі і необхідні для підтримки будинку в робочому стані. Без деяких із них (водо- та електропостачання, каналізація, опалення…) життя в будівлі та життя самої будівлі неможливі. Без інших (ліфт, телебачення, телефон) – можливе, але дуже не комфортне. А без деяких (супутникова антена, електронні системи безпеки…) – не цивілізована та не сучасна. Справді. Без ліфта погано, а вже без води, тепла взимку, каналізації та сміттєвидалення вже зовсім ніяк. Тому першу групу інженерних систем назвемо системами життєзабезпечення вдома та розглянемо їх уважніше. Вам буде корисно знати цю невелику інформацію для того, щоб проконтролювати капітальний ремонт вашої будівлі або грамотно вимагати якісного ремонту цих систем, наприклад, у того ж ЖЕУ.

1. Опалювальна система

Росія холодна країна. Тому обігрів житлового приміщення у зимовий час є для наших співвітчизників життєво необхідним. Історично склалося так, що у великих російських містах більшість житлових будинків оснащені центральними водяними системами опалення. Центральними називаються такі системи, в яких генератор тепла (наприклад, котел) винесений за межі опалювальних приміщень (будинків) та теплоносій (як правило вода) транспортується до будинку теплотрасою. Використовуються: а) системи з природною циркуляцією за рахунок різниці щільностей охолодженої та нагрітої води; б) системи з механічним спонуканням циркуляції насосами. За розташуванням внутрішньобудинкових магістралей розрізняють системи з верхнім розведенням (по горищі) і з нижнім розведенням (по підвалу). Центральні системи надійні, працездатні, але економічно дорогі, оскільки технологія складна, потрібно багато кваліфікованих працівників і великі втрати під час передачі тепла трасами від теплостанцій до конкретного будинку. Широкі перспективи відкриваються під час використання будинкових котелень нового покоління для створення децентралізованих систем теплопостачання.

2. Системи гарячого та холодного водопостачання

Без води, як то кажуть, і ні туди, ні сюди. Під системою водопостачання розуміється внутрішній водопровід для подачі води (холодної та гарячої) питної якості. Як і у випадку з опалювальною системою, у російських великих та середніх містах використовується централізована подача води. При цьому постачальник повинен гарантувати такі параметри:

a) бактеріологічні показники;

b) токсичні та хімічні показники;

c) кольоровість та прозорість;

d) відсутність різких запахів.

На жаль, діючий ГОСТ на питну воду застарів і хорошу очистку води дають тільки дорогі фільтри, які кожен (у кого є гроші) може встановлювати на змішувачі у своїй квартирі.

Значне поширення, крім централізованого, має система нагрівання води за допомогою газових стовпчиків. Ця система має свою перевагу для споживача: кожен з нас неодноразово відчував значну незручність при централізованому відключенні гарячої води при холодній, що працює. Як правило, це відбувається через ремонт теплотрас не рідше одного разу на рік. Користувачів газових колонок позбавлено цих проблем. Проте слід не забувати, що така система небезпечна і потребує періодичного нагляду міських газових служб.

3. Каналізація

Жителі великих міст настільки звикли до наявності каналізації для відведення стічних вод від санітарних приладів (раковини, мийки, унітази, ванни тощо) у своїх будинках, що згадують про важливість цієї інженерної системи лише тоді, коли вона засмічується. Однак, слід пам'ятати, що це одна з найважливіших систем життєзабезпечення будинку, яка потребує особливого догляду та піклування. Система каналізації може бути простою та ускладненою: наприклад, якщо в будинку є внутрішні водостоки, то передбачається для них своя каналізаційна система.

4. Електропостачання будинку

Важко уявити, що ще якихось 80 років тому електрика в будинках була рідкістю. Тепер «лампочка Ілліча» світить у кожній квартирі. І якби тільки лампочка. Коли відключається електроживлення: течуть холодильники, блакитне (тепер кольорове) телевізійне вікно світ закривається, а в будинках з електроплитами і просто біда – всі переходять на бутерброди. Наші будинки мають електроенергію міськими службами. Як правило, кожен під'їзд має своє введення. Від нього йде запит на квартирний щит і далі розведення на кожну квартиру. По квартирі йдуть дві лінії: освітлювальна та силова (на розетки). Щоб користувачі не наражалися на небезпеку електроудару і щоб не було пожежонебезпечних ситуацій, повинні бути виконані такі умови:

a) енергоємні прилади (плити, комп'ютери, кухонні агрегати тощо) мають бути заземлені;

b) Підпис: дроти повинні бути приховані в будівельних конструкціях, їх перетин повинен бути розрахований на Ваші прилади, тобто сумарна потужність електроприладів у квартирі не повинна перевищувати певного ліміту, який повинен бути відомий мешканцям;

c) всі розетки мають бути справними.

5. Вентиляція та кондиціювання повітря

Підпис: Свіжість повітря у квартирі, на сходовій клітці має забезпечуватись системами природної вентиляції. За діючими нормами витяжки (спеціальні порожнини – канали в будівельних конструкціях) мають бути тільки на кухні, у ванній кімнаті, туалеті. За наявності сміттєпроводу встановлюється дефлектор над стовбуром сміттєпроводу. Сьогодні вимоги до вентиляції зросли. Відбувається поступова заміна природної вентиляції – вентиляцією з механічним спонуканням – із встановленням вентиляторів у канали. При цьому ефективність витяжки різко зростає і не залежить від атмосферних факторів (вітер чи температурний перепад у квартирі та на вулиці).

6. Газопостачання

Підпис: Для приготування їжі у великих містах використовуються два джерела енергії – газ та електрика. Перевага газу: низька вартість і слабка порівняно з електроенергією тенденція до її зростання. Але газ – вибухонебезпечний. Тому роботи на газових магістралях, устаткуванні та приладах ведуться працівниками спеціальних міських служб.

7. Ліфтове господарство

Більшість із нас живуть у багатоповерхових будинках, тому в необхідності безперебійної роботи ліфтів вдома нікого переконувати не потрібно: розумний у гору не піде, а поїде... Будучи обладнанням підвищеної небезпеки, ліфтове господарство, як і система газопостачання, обслуговується спеціалізованими фірмами, які за договором з експлуатуючою організацією здійснюють профілактику та ремонтні роботи.

8. Системи безпеки

Криміногенна ситуація в російських містах змушує передбачати в житлових будинках систему заходів щодо безпеки. При цьому можливі кілька варіантів:

· Підпис: застосування охоронно-пожежної сигналізації з виведенням на централізований пульт позавідомчої охорони або спеціалізованої охоронної фірми: при цьому може застосовуватися блокування вхідних під'їзних дверей (включається в нічний час), блокування вхідних дверей у квартири (включається самими мешканцями, коли вони йдуть з дому ), встановлення сигналізації у холах поверхів;

· можуть застосовуватися і простіші заходи: встановлення металевих дверей у під'їздах та квартирах, встановлення домофону. Проти несанкціонованого проникнення в під'їзд ефективним є наявність консьєржок.

Підпис: Велику небезпеку для здоров'я та життя людей становлять пожежі. Особливо вони небезпечні у багатоповерхових будинках. З метою своєчасного оповіщення про загоряння і задимлення перед квартирами, в холах та інших великих приміщеннях, де можливе скупчення людей, встановлюють датчики пожежоохоронної сигналізації. Виведення сигналу про пожежу йде в диспетчерську та на пульт охоронної фірми. Крім того, в будинку має бути встановлена ​​аварійна протидимна вентиляція для забезпечення часу, необхідного для евакуації людей у ​​початковій стадії пожежі.

9. Система сміттєвидалення

Важливим питанням для житлового будинку є гігієнічна система сміттєвидалення. У існуючому житловому фонді є велика кількість будинків без сміттєпроводів, зі сміттєпроводами, які розташовані всередині квартир або на сходовій клітці. Система сміттєвидалення повинна бути герметичною, а вивантаження сміття з бункерів-накопичувачів – постійною та ритмічною з тим, щоб у місцях розташування сміттєпроводів, сходовому обсязі чи квартирі, було свіже повітря та сміттєпровід не був розсадником тарганів та джерелом пожежної небезпеки.

10. Озеленення прибудинкової території

Загальновідомо, що екологічна ситуація у великих російських містах далека від ідеальної. Зелені насадження як джерело свіжого повітря для багатьох міських жителів, особливо для дітей та літніх людей, стає життєво важливою проблемою. Але корисна не будь-яка зелень. Слід уникати посадки тополь. Останні, на думку медиків, викликають алергічні реакції певної групи населення. Проблеми з природним освітленням та інсоляцією Підпис: (попадання прямих сонячних променів, необхідне для нормальної життєдіяльності) можуть виникнути у мешканців нижніх поверхів та через перенасичення прилеглої до будинку території високими густими деревами. Слід також не забувати, що доглянуті газон та чагарники, квіти на клумбах, правильно підібрані багаторічні дерева не лише покращують екологічну ситуацію, а й сприяють естетичній насолоді.

Переглядів: 248
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog