При організації безпеки (встановлення систем безпеки) підвищена увага приділяють системам оповіщення. Основною функцією системи оповіщення є попередження про небезпеку. Другорядною функцією можна назвати трансляцію звукових сигналів музики, інформаційних повідомлень.
Система оповіщення містить в собі наступні складові елементи: блоки оповіщення, підсилювачі, гучномовці (джерела звукового сигналу), мікрофон і ін.
Принципова схема работвем така: сигнал надходить на блоки оповіщенні, потім на за допомогою підсилювачів звукове повідомлення транслюється через гучномовці.
Системи оповіщення умовно можна поділити на 2 підгрупи: поміщаються в особливі шафи, і настільні. Настільні призначення для посилення звукового сигналу і передачу його на гучномовці, складається з малої кількості частин. Системи, монтовані в особливі шафи, складається з величезної кількості готельних модулів, володіють великою потужністю. При виборі системи оповіщення, а саме підсилювачів, враховують розміри приміщення, плановане кількість гучномовців. Всі види підсилювачів мають кілька входів, один з яких наділяється цінностей. При подачі сигналу на такий вхід, всі інші приглушаются.
До складу системи оповіщення входять гучномовці. Широкий діапазон гучномовців дозволяє змонтувати систему оповіщення в найбільш недоступних місцях. За методом кріплення виділяють наступні види гучномовців: стінні і стельові. За ймовірним умовам розміщення: внутрішні (всередині приміщення) і всепогодні (вуличні). Всепогодні розділяється на підвиди: звукові колонні і рупорні гучномовці. Залежно від виконуваних функція (трансляція мовного повідомлення або трансляція тільки мовного повідомлення) підбираються відповідні моделі гучномовців. Так як від якості гучномовців залежить передача і донесення звукового сигналу, до їх вибору потрібно підходити більш серйозно.
Наявність додаткових модулів в системах оповіщення залежить від намічених цілей щодо дотримання безпеки як в приміщенні, так поза приміщенням, а від функцій системи оповіщення.
|