Головна » 2015 » Сентябрь » 14 » Системи безпеки на виробництві.
13:22
Системи безпеки на виробництві.

Щоб убезпечити свою фірму від внутрішніх і зовнішніх ворогів, а також форс-мажорних обставин, потрібно правильно розставити відеокамери. Створення системи безпеки на комерційному об'єкті починається з оцінки ризиків і можливих загроз. До двох головних небезпек — пожежі та пограбування — на заводі або в бюро додається третя загроза, яку несе персонал.

Недбайливі работнічкі є для підприємця джерелом цілого букета проблем. Вони витрачають робочий час даремно, псують казенне майно, крадуть і прагнуть проникнути туди, куди вхід суворо заборонений. Комплексна система захисту від усіх трьох бід будується за простою формулою: власна служба безпеки + технічне оснащення об'єктів підприємства + приватна охоронна компанія. Ми розповімо про те, як оснастити систему безпеки, наприклад, невеликого заводу. 

Для початку потрібно освоїти програму-мінімум, що забезпечує виконання законодавчих вимог і захист від "обставин непереборної сили". Базовий модуль, без якого не може обійтися жодне підприємство і який фахівці називають "достатнім", складається з пожежної та охоронної сигналізації. 

Основу обох систем складають різноманітні датчики, що реагують на тепло, дим, газ і відкрите полум'я, або спрацьовують при магнітному контакті, розбиванні скла та інших симптомах проникнення.

Чим раніше датчик спрацює, тим швидше будуть вжиті заходи, тому економити на них не слід. Системи сигналізації та тривожного сповіщення (стробоскопи і сирени) взаємопов'язані, і встановлювати їх треба одночасно.

Важливий елемент системи охорони — це контрольна панель, на якій всі ці датчики підключаються. Якщо на заводі спалахне пожежа або на територію приникнет зловмисник, панель передасть інформацію службі охорони підприємства або на пульт централізованого моніторингу охоронної фірми і одночасно вмикає сигналізацію. У охоронця також повинна бути тривожна кнопка для виклику патруля.

Для вирішення проблем, пов'язаних з "людським фактором", формується другий рівень захисту, що складається з систем контролю та управління доступом (СКУД) і відеоспостереження. Цей рівень захисту фахівці називають "необхідним".

На головній прохідній встановлюються зчитувач електронної інформації та відеокамера (зчитувач може бути оснащений відеокамерою подібно домофону). Всім працівникам видаються електронні карти, брелоки або інші види електронних перепусток, які вони підносять до зчитувача.

У момент розпізнавання карти на монітор чергового охоронця виводяться дані про її власника і фотографія, яку можна порівняти з особистістю, зафіксованої відеокамерою.

Відеокамера — аж ніяк не зайва захід, як може здатися на перший погляд. Фантазія працівників, що прагнуть скоротити робочий час, не знає кордонів. Наприклад, можна заздалегідь передати свою картку колезі і спізнитися, а можна і зовсім не прийти на службу. Можна суттєво подовжити обідню перерву. Мало того: за своїм пропуску працівник може провести на територію заводу приятеля, який шпигує на конкурента. Архівування записів відеокамери допоможе запобігти змову охорони з працівниками підприємства.

Бажано, щоб зчитувач реєстрував як вхід, так і вихід. Це дозволяє вести підрахунок перебувають на території працівників та облік часу, проведеного працівником на підприємстві.

Зчитувачі карт з камерами відеоспостереження встановлюються також на тих дверях приміщень та зон, вхід в які дозволено тільки певним категоріям працівників. Це допомагає запобігти, наприклад, крадіжки зі складу.

Деякі функції СКУД принесуть користь і службі логістики заводу: система ідентифікації автотранспорту з використанням каналу зв'язку GPS дозволяє підтримувати зв'язок між базою, розташованою на заводі, і центрами логістики, розсіяними по периферії. Систему контролю над доступом можна поєднувати з функцією "віртуальних грошей" — наприклад, щоб в автоматичному режимі зняти гроші з рахунку працівника в їдальні або на парковці.

Наступний крок — встановлення обладнання відеоспостереження на території. Є випадки, коли ця міра звела злодійство на підприємстві до нуля. Відеокамери бажано регулярно передислокувати, так як персонал швидко знаходить способи сховатися від пильного ока. В якості виховної заходи можна встановити і помилкові камери.

Обов'язковий елемент системи відеоспостереження — відеореєстратор. Саме на це пристрій надходить вся інформація з камер, тут виробляється її подальша обробка, запис на жорсткий диск і архівування. Відеоінформація, необхідна для роботи чергового оператора або працівника служби безпеки, виводиться на монітор на його робочому місці. Оператор може або переглядати зображення зі всіх камер одночасно в так званому мультиекран, або вибрати одну камеру, яка представляє для нього найбільший інтерес.

В ідеальному варіанті всі сигнали та інформація з усіх елементів нашої системи безпеки надходить на один комп'ютер. Ми отримуємо єдиний центр управління, який при наявності спеціального програмного забезпечення може керувати не тільки системами безпеки, але і системами життєзабезпечення будівлі — опаленням, кондиціонуванням повітря, подачею електроживлення та іншими. При цьому інформація для оператора може виводитись як на один, так і на кілька моніторів. Такий "мозковий центр" дозволяє зменшити штат обслуговуючого персоналу — контроль над усіма системами та управління ними тепер здійснюється з однієї робочої позиції. Крім того, можна скоротити споживання ресурсів, наприклад електрики.

Припустимо, що на нашому заводі є приміщення, де стоять сервери. Як правило, "серверну" необхідно охолоджувати, тому там повинні працювати кондиціонери. Але є один нюанс — температура в приміщенні залежить від інтенсивності роботи серверів, яка, в свою чергу, залежить від обсягу трафіку, різко зростаючого, як правило, в години пік. Централізоване управління системою дозволяє змінювати режим роботи кондиціонерів в залежності від обсягу трафіку. Подібний принцип застосовується до всіх інших ресурсів.

Де ставлять камери відеоспостереження:

• по периметру території підприємства — для захисту від зовнішніх загроз;
• у місцях навантажувально-розвантажувальних робіт — для загального контролю і запобігання злодійства;
• у виробничих цехах — для контролю над дотриманням технології виробництва;
• у місцях, пристосованих персоналом для ухилянні від роботи, наприклад, у "курилках";
• на прохідних біля зчитувачів — для ідентифікації особи.

Переглядів: 768
Пошук

Календар
«  Сентябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog