Головна » 2017 » Октябрь » 25 » Шлакоблок, цегла, керамзитоблок, піноблоки
12:11
Шлакоблок, цегла, керамзитоблок, піноблоки

Стіновий блок виготовлений їх суміші шлаку і бетону в народі називають шлакоблоком. Також він має і ряд інших назв, таких як будівельний камінь або стіновий цегла. Як і всі інші стінові матеріали шлакоблок має свої переваги і недоліки, про які буде викладено нижче. Багато будівельників перед безпосереднім початком будівельних робіт задають собі питання, яким же матеріалу віддати перевагу?

Для того щоб відповісти на нього необхідно ознайомитися з усіма характеристиками можливих матеріалів для будівництва і вибрати найбільш підходящий варіант. У цьому вам і допоможе ця стаття.

Шлакоблок, цегла, керамзитоблок, піноблоки, газоблоки, полістеролблокі, арболітоблокі і безліч інших стінових матеріалів мають свої показники міцності, терміну служби, теплопровідності, і власні параметри. Під маркою, або друга назва - марочна міцність, розуміють такий параметр як міцність. Для позначення даного показника використовується бука М, приклад М-75, - цей цегла відповідно до маркування на один квадратний сантиметр поверхні здатний витримувати навантаження в межах 75кг.

Латинською буквою F позначається показник довговічності і морозостійкості матеріалу. Як приклад наведемо марку цегли F25, що в свою чергу означає, що будучи вологим цей цегла може витримати 25 циклів, в процесі яких його будуть заморожувати і розморожувати. Слід зазначити що за будівельними нормами один рік життя прирівнюється до одного такого циклу, отже споруда з такого цегли прослужить 25 років. Крім цього як відзначають професіонали, цеглу та стінові блоки служать набагато довше ніж це вказано в маркуванні. Це пояснюється тим що в реальному житті не створюються природні умови, аналогічні тим які були створені при випробуванні стінових матеріалів. Іншими словами в звичайному житті умови куди більш сприятливі. Навіть у важких умовах експлуатації, при досягненні максимального насичення вологою цегла або інший стіновий матеріал не розсиплеться після закінчення 25 років, а буде розпочато процес його руйнування, досить тривалий за часом.

Для шлакоблоку та інших будівельних матеріалів ще одним важливим показником є ​​теплопровідність. Кожен регіон має усталений температурний режим, під впливом якого, а також під впливом теплової потужності в 1 Ватт температура стін змінюється. Саме цю різницю нам і показує теплопровідність. Слід розуміти що матеріал буде кращим теплоізолятором в тому випадку якщо коефіцієнт його теплопровідності буде найменшим. Інакше кажучи, якщо ви бажаєте побудувати теплий будинок, то для його будівництва необхідно вибирати стіновий матеріал має меншу теплопровідність.

Перераховані параметри є основними характеристиками стінових матеріалів. Однак це не означає що вони є єдиними, крім них необхідно звертати увагу на рівень гігроскопічності, вогнестійкості. Більш детально на розгляді цих параметрів ми зупинятися не будемо.

Якщо порівнювати шлакоблок c іншими стіновими матеріалами, то він є найбільш доступним, на ринку будівельних матеріалів йому немає альтернативи: не за якістю, не по складу, не по ряду параметрів. Керамзитоблок і шлакоблок по своїй міцності не поступаються жодному з матеріалів, що використовуються для зведення стін. У тому числу і цеглі, як керамічному, так і силікатної. Якщо порівнювати марки міцності шлакоблоку і кладки керамічної цегли різних видів: полуторний, одинарний, буханець, то стане помітно, що шлакоблок такий же міцний матеріал, як і цегла, так як вони мають однакові марки міцності М75 і М100. Слід зазначити, що для шлакоблоків дані маркування не є межею, за маркою міцності він може бути і М-125, і М-150. У свою чергу у цегли це можливо тільки у облицювального виду.

Шлакоблок - шлакобетон цегла, по всім іншим характеристикам схожий з керамічною цеглою. Що стосується характеристики теплопровідності, то у шлакоблоку вона менше, іншими словами в цьому показнику шлакоблок перевершує цегла. Це пояснюється тим, що теплопровідність шлакоблоку безпосередньо залежить від використовуваного наповнювача при його виготовленні. Керамзитовий гравій в якості наповнювача володіє найкращими показниками. Шлакоблок в разі використання гравію даного виду при виготовленні отримує назву Керамзитоблок. Для шлакоблоку в якості наповнювача можуть використовуватися різноманітні матеріали, найдорожчим з яких є керамзит. Але як то кажуть, ціна виправдовує якість, блоки з керамзиту відрізняються меншою масою, ніж звичайний шлакоблок, і вже тим більше цегла. Теплопровідність Керамзитоблок набагато нижче свого побратима і різних видів цегли. Крім цього він залишається ще і більш привабливим в ціновій категорії, як на витратах на сам керамзитоблок, так і на закладці фундаменту. Досвідченим будівельникам відомо, що найбільш витратною частиною будівництва є зведення фундаменту.

Переглядів: 684
Пошук

Календар
«  Октябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog