Головна » 2015 » Август » 25 » Що насправді сталося в Китаї?
10:00
Що насправді сталося в Китаї?
Всього 11 днів тому в Тяньцзіні стався великий вибух, в якому загинуло 123 людини. Ви вже мабуть про це забули, але це не означає, що про це забули китайці. Навпаки, це до сих пір одна з найгарячіших тем в китайському інтернеті.


Деякі вважають, що авторитарні режими можуть краще впоратися з будь-якими природними катаклізмами та надзвичайними подіями, тому що такі режими володіють великою кількістю ресурсів, які можуть бути швидко мобілізовані. Давайте подивимося, що відбувалося в Тяньцзіні всі останні дні.

Вибух залишив тяньцзиньцев наодинці зі страшним пейзажем: паруючий чорний кратер, спустошені околиці, згорілі вщент автомобілі та будівлі. Почалася евакуація жителів сусідніх районів.

У місті живе більше 11 мільйонів людей, багато з яких навіть вміють знімати відео на смартфони. У перші ж години люди стали викладати фото в «Вэйбо», розповідати про побачене, ділитися адресами госпіталів і адрес пункту прийому крові. Проте в наступні дні стали задаватися питаннями: «А чи добре уряд справляється із завданням з управління кризовою ситуацією? Скільки насправді загинуло людей? Можна склад небезпечних речовин розташовувати так близько до житловій зоні? Не отруєні повітря і вода у зоні ураження?»

Ось такі питання стали кидати тінь на образи, які уряд намагався транслювати громадянам через офіційні ЗМІ: у партії впевнені технократи, що тримають ситуацію під контролем, а на місці - героїчні пожежники, готові віддати життя за вимогою партії і велінням духа.

Подумавши трохи, уряд спробувало організувати контроль за поширенням інформації про подію, щоб уникнути появи неправдивих чуток". Державна канцелярія у справах інтернету (аналог Роскомцензуры) віддала розпорядження ЗМІ передруковувати тільки повідомлення державних інформагентств, а журналістам і редакторам заборонили навіть обмінюватися думками про побачене в твіттері "Вэйбо" і месенджері "Вичат". За повідомленнями, близько 50 видань були покарані, а понад 400 записів у "Вэйбо" заблоковані. Рядовим користувачам багатозначно нагадали китайські закони, згідно з якими публікація "неперевіреної інформації" та "чуток", яка набирає більше 500 ретвітів, може привести і до кримінального розгляду!

У якийсь момент в китайському інтернеті стала популярною така жарт: «Єдиним працюючим відомством в уряді КНР є Госканцелярия у справах інтернету!»

Але не тут-то було. Розумний читач відразу зрозуміє: коли уряд намагається замовчати інформацію про надзвичайну подію, починають поширюватися як раз ті самі "чутки". Нам не повідомляють точні дані про загиблих? Та тому що їх тисячі! Нам нічого не говорять про повітря і воду? Тому що вони смертельно небезпечні!

Багато користувачі найпопулярнішого в Китаї мессенджера "Вичат" отримали таке попередження від "посольства США в Китаї": "Із-за вибухів в Тяньцзіні, можливо, скоро почнуться кислотні дощі, зараження питної води! Будьте обережні!» Багато хто відразу побачили в цьому руку Держдепу, який намагається розгойдати човен, тільки попередження виявилося фейком, на сайті посольства його немає! Однак в умовах кризи довіри до офіційних засобів масової інформації, які довгий час нічого не говорили про зараження води, саме такі фейки і стають дуже популярними.

Переглядів: 805
Пошук

Календар
«  Август 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog