Полив - це один з видів догляду за вашим садом, який необхідно здійснювати, під час всього вегетативного періоду. Робити це треба грамотно, тому що одні рослини вимагають багато вологи, а іншим достатньо дощів, що випадають.
Вода - це невід'ємна частина рослин, вона бере участь в утворенні первинних продуктів фотосинтезу, бере участь в поглинанні і транспортуванні речовин і т.д.
Для життєдіяльності рослин вода є найважливішим фактором, так як рослини за умовами зволоження і місць проживання можна розділити на такі групи як: ксерофіти - рослини, жарких і сухих кліматичних умов; мезофіти - рослини, помірно зволожених місць; гігрофіти - рослини які ростуть у вологих і сирих місцях.
Графіки поливу для різних культур залежно від кліматичних умов різні. Однак, в спільних посадках різні культури, становлять певний зрошуваний масив, тому при складанні режиму зрошення потрібно враховувати: 1. потреба в воді кожної культури при певній її агротехніці; 2. грунтові, гідрогеологічні та інші умови кожної ділянки; 3. планові завдання по поливних культурах і умови організації праці на зрошуваному ділянці.
У всьому світі вже давно стало абсолютно природним при плануванні ділянки встановлювати іригаційну систему, оскільки якщо на озеленюється території не робити цього або якимось іншим чином не вирішувати питання поливу рослин, то всі зусилля спрямовані на створення саду або газону будуть марні.
Як і будь-яка система інженерних комунікацій, система поливу вимагає серйозного підходу на стадії проектування. Від грамотно складеного проекту багато в чому залежить ефективність вкладень в систему поливу. Розкидані в різних місцях дощовики - це ще не система поливу.
Часто, система повинна бути розділена на зони (сектори). Кожна зона планується таким чином, щоб пристосувати систему водопостачання до найбільш ефективного об'єднання розбризкувачів в групи. Шланги, що з'єднують розбризкувачі повинні бути встановлені за розмірами відповідним силі водяного напору в системі. Система повинна бути розроблена з урахуванням повного охоплення. Розбризкувачі повинні бути відібрані на основі типу ділянки, який буде зрошуватися (дерева, кущі, квітники, газон і ін.), Характеристик системи водопостачання (тиск), складу грунту і площі, яка повинна бути охоплена поливом.
Поливальні системи, як правило, управляються мінікомп'ютером або таймером, який ви програмуєте за часом і секторам поливу. Така система проста в управлінні, її можна запрограмувати, в який день і годину буде здійснюватися полив того чи іншого сектора на вашій ділянці, ви можете вже не турбуватися - система все зробить без вашого подальшого втручання. Дощовики з'являються з-під землі тільки під час поливу і не заважають в подальшому при знаходженні на ділянці.
Монтаж системи поливу - наступний етап реалізації проекту. Всі роботи можна розділити на наступні етапи: прокладка траншей, монтаж трубопроводів і дощовиків, монтаж блоків автоматики і напірного вузла і пуско-наладка.
Перед зимовим періодом повинно здійснюватися планова зимова консервація системи поливу, осушення мережі трубопроводів стисненим повітрям, підготовка до зберігання насосного обладнання і пристроїв управління. Навесні здійснюється плановий запуск системи поливу, очищення робочих частин дощовиків від талих нашарувань.
Термін служби і зносу складових систем поливу коливається від декількох років до декількох десятків років. Однак, все це вимагає профілактичних заходів.
Джерело: https://ugospodara.com.ua/
|