Головна » 2018 » Март » 4 » Реставраційні роботи монастирського комплекс лісів "Чуфля", м Кишинів
13:06
Реставраційні роботи монастирського комплекс лісів "Чуфля", м Кишинів

Церква в ім'я великомученика Феодора Тирона, відома також під назвою Чуфлінская, була побудована в 1858 році на кошти першої гільдії купця Анастасія Чуфлі в пам'ять і за заповітом його старшого брата Федора. Одна з небагатьох кишинівських церков, вона продовжувала діяти і в радянський період.

А з закриттям в кінці 1950-х років Кафедрального собору сюди була переміщена кафедра архієпископа.

   За проектом міського архітектора Л.Заушкевіча місце було вибрано на початку Московської вулиці (пр. Штефан чел Маре), на височини великої площі, згодом названої Чуфлінская. Будівництво контролював А.Чуфлі особисто разом з обласним архітектором Н.Голіковим. Будівля храму обійшлося в 30 тисяч рублів сріблом. По завершенні будівництва Чуфлі був наданий "благодійний" орден св. Анни 3-го ступеня. Перетворили міську околицю, храм став однією з архітектурних домінант Кишинева ХIХ-початку ХХ ст.

 Сучасники відзначали, що за своїм розташуванням, по внутрішньому і зовнішньому вигляду Феодоро-Тіроновская церква була однією з найкрасивіших в місті. Побудована вона в візантійсько-російською стилі, у формі "грецького хреста", з трьома великими куполами з хрестами. Будівля була складена "з самого кращого і міцного матеріалу: стіни товщиною в два аршини (більше одного метра) побудовані з котельцов, склепіння - з кам'яних плит і паленого цегли, внутрішня штукатурка зроблена під мармур, покрівля залізна. Над притвором - дзвіниця, на якій п'ять дзвонів - найбільший і дзвінкий - 25 пудів. Вище дзвіниці знаходяться годинник. Церква обнесена кам'яною огорожею з дерев'яними гратами, пофарбованого зеленою фарбою і обсаджена деревами в два ряди ". Протягом багатьох десятиліть купола традиційно забарвлювалися в зелений колір. Ікони були розписані в візантійсько-російською стилі. Особливу увагу привертав дуже гарний іконостас і царські врата з изящною реьзбою. "На вітрилах в церкви з усіх чотирьох сторін зображені лики пророків євангелістів та інших распространітелейхрістіанства".

   На початок реставраційних робіт, середина травня 2013 року, будівля вимагало серйозного фасадного ремонту. Останній раз ремотну роботи проводилися в середині 70-х років 20-го століття, коли після сильного землетрусу були укріплені фасади і кладка куполів. Металеві швелери легко можна було спостерігати неозброєним оком при підході до церкви. Не поділяю і радості сучасників будівельників про найкращому котельце для кладки, та й сама кладка далека від ідеалу.

Переглядів: 558
Пошук

Календар
«  Март 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog