Головна » 2017 » Апрель » 4 » Реставрація меблів
17:39
Реставрація меблів

Будь-який предмет, тим більше меблі, після спливу декількох десятиліть втрачає колишню зовнішній вигляд і привабливість. Прямі сонячні промені, потрапляння води, спиртних напоїв, пил, часті переїзди, необережне поводження з предметами меблів, зберігання меблів на дачах, горищах і в підвалах, непрофесійний ремонт - згубним чином позначається на стані меблів.

Шафа, яка дістався вам у спадок від бабусі, і має у своїй історії всі перераховані вище події - його зовнішнього вигляду і стану можна тільки поспівчувати. Але не варто приймати поспішних рішень і відправляти його на смітник, у піч або виставляти його на вулицю і використовувати для зберігання банок, відер і в якості будинку для кішок. Настійно рекомендуємо запросити спеціаліста реставратора і оцінити дану річ з усіх позицій - художньої цінності, стану деревини, вартості предмета і реставраційних робіт. Не виключено, що покупка нової речі, виконаної за старовинними технологіями, обійдеться вам значно дорожче, ніж реставрація сімейної реліквії. В крайньому випадку ви зможете продати даний предмет в нинішньому стані для майбутнього ремонту новими власниками.

Професійна реставрація меблів дозволяє досить повно відновити зовнішній вигляд і функціональні якості предметів. Розглянемо процес реставрації на прикладі корпусних меблів: шафи, буфети, гірки і т. д. При першому знайомстві з предметом реставрації, оглядаючи його, слід звернути увагу на стан деревини. Нерідко деревина пошкоджена червоточиною, гниллю, цвіллю. При неправильному зберіганні меблів, з-за перепадів температури і вологості утворюються тріщини, слабшають шипові з'єднання каркаса. Різьба, уражена жучком-точильником, буває всередині зруйнованої. Під тонкою "скоринкою" деревина схожа на труху. Для заміни зотлілих шматків деревини предмет краще розібрати, якщо це дозволяє конструкція і ослаблені шипові з'єднання. Після чого, проводиться дезінфекція різними засобами, які знищують жучка і цвіль. Особливо пошкоджені ділянки дерева, включаючи різьблення, замінюються, намагаючись залишити максимум старого дерева ще придатного для експлуатації. Менш пошкоджені - закріплюються шляхом впорскування різних смол через отвори залишених жучком. Шипові з'єднання зачищаються від старого клею.

На наступному етапі відбувається видалення старого лакового покриття шляхом змивів, циклювання і шліфування. Іноді, після зняття лаку, при необхідності, застосовується процес вибілювання деревини, якщо поверхня сильно забруднена плямами чорнила, зеленки, жиру і т. д. Далі слід забивання тріщин, сколів та ліквідація вм'ятин. Відбувається підклеювання відійшов від поверхні шпону. При втраті, в деяких місцях, старої фанеровки нарощується новий шпон. Відновлюється втрачена різьблення. Всі ці роботи виконуються з матеріалів, ідентичних замінним. Наступний етап - це склейка каркаса і морене (фарбування, травлення) предмета реставрації. Після чого, настає один з найвідповідальніших етапів - обробка лаками. За старовинною технологією меблі покривалася лаками на основі натуральних смол (копав, шелак, янтар і ін), маслами (оліфа), восковими мастиками, жирами і т. п. Використання шелаку дозволяє максимально відобразити красу деревини. Хоча покриття дуже нестійке і вразливе при попаданні вологи. Від цього на поверхні утворюються білі плями. Тому, цю дорогу обробку використовують частіше для музейних предметів. Воскові мастики дають приємний матовий блиск, і це покриття легко відновлюється після попадання води, досить дешево в порівнянні з лужною політурою. Іноді, за бажанням замовника, використовуються сучасні лаки, основна перевага яких в їх функціональності. Вони добре захищають поверхню деревини і досить стійкі до зовнішніх впливів, довговічні. Багато лаки стійкі до агресивних середовищ. Ці покриття рекомендуються при використанні меблів в офісах, кабінетах, приймальнях і т. п. Після реставрації і відповідному зверненні з меблями вона вам прослужить ще кілька десятиліть, і, можливо, перейде у спадок до вашим дітям.

Переглядів: 777
Пошук

Календар
«  Апрель 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog