Для цієї роботи потрібні: дерматин або шкірозамінник, вата або поролон і меблеві цвяхи з декоративною капелюшком.
Двері знімають з петель і встановлюють в горизонтальному положенні, щоб було зручніше працювати. Знімають всі виступаючі деталі - ручку, ключевіной і інші.
Залежно від того, в який бік відчиняються двері - всередину приміщення або назовні, можуть бути двщ варіанти проведення роботи.
Якщо двері відкриваються назовні, викроюють з дерматину полотнище, яке за довжиною і шириною повинно бути на 100 мм більше самих дверей, а потім з трьох сторін зрізують три смуги шириною 140 мм: довжина однієї повинна бути дорівнює висоті двері, довжина двох інших - її ширині . По нижній і верхній сторонах двері і краю притвору формують валики. Для цього викроєні смуги накладають на відповідні краї дверей лицьовим боком вниз, відступивши від кромки на 15 мм, прибивають їх до дверей. На ці смуги накладають скручені з вати валики діаметром 30 мм. Натягуючи, матеріал загортають на валик і прибивають його до дверей так, щоб валик наполовину звисав над кромкою двері і закривав зазор між дверною коробкою і дверима.
Потім по площині двері розстеляють вату, накладають зверху дерматин так, щоб з того боку, де двері навішується на петлі, полотно мало запас 60-80 мм. Підкручують дерматин (у притвору) і прибивають кромку меблевими цвяхами, стежачи за тим, щоб головки цвяхів, прикріплюють валик, були закриті полотном дерматину. Цвяхи забивають на відстані 80-100 мм один від одного. Так само прибивають полотнище з навісний боку двері (там, де розташовуються петлі). Відповідно до задуманим малюнком прибивають полотнище в центрі дверей, щоб не порушувався вата. Потім ставлять на місце всі зняті деталі і навішують двері. Після цього у навісний кромки двері звисаючий край полотнища прибивають меблевими цвяхами до лиштви.
Дещо по-іншому доведеться діяти, якщо дверьоткривается всередину приміщення. Відповідно до розмірів двері з полотнища дерматину викроюють чотири смуги шириною 140 мм і довжиною, рівній висоті кожного боку дверної коробки (але не двері).
Прибивають валик до нижнього краю дверей так, щоб при закритих дверях він заходив на поріг. Полотно дерматину розкладають поверх шару вати і прибивають будівельними цвяхами спочатку часткові краю, потім нижній, щоб він знаходив на прибитий по низу дверей валик, і верхній край полотнища. Тільки потім формують валики на двох пайових і верхньому брусках дверної коробки і прибивають їх меблевими цвяхами так, щоб верхній підгорнутий край дерматину перекривав нижній. Щоб оббивка виглядала красивіше, по кутах валики з'єднують на "вус".
Двері, мешкаючи дерматином або іншим матеріалом з використанням утеплювача, не тільки більш привабливо виглядає, але і додатково герметизує житлове приміщення, перешкоджає втраті тепла.
|