Основне призначення даного пристрою це захист електроприладів знаходяться під напругою від можливих "нестабільності" сеті.Что це може бути? Розглянемо перший приклад: припустимо напруга в мережі зменшилася до 180 В.Чем це загрожує? Перше це економлампи і лампи денного світла і ін.
Дросельні лампи, які бояться зниженого напруги і в наслідку можуть передчасно вийти з ладу, але основне це холодильник який (якщо ви погляньте в інструкцію) розрахований на пуск електродвигуна (мінімум) близько 190 в, і природно він не провернеться при напрузі 180 В.
Але все ж зниження напруги я б вважав не стільки небезпечним для пошкодження електротехніки, як підвищення, так і дізнаємося ми про нього куди рідше. Отже розглянемо другий приклад: припустимо напруга мережі підвищилося до 280+ В. Що станеться з вашим електроустаткуванням? По-перше лампи-всіх видів практично відразу прийдуть в непридатність, далі-зарядки, ТВ, тюнери, холодильники, комп'ютери від 3 до 5 хвилин. Думаю багато хто чув про подібні випадки і в подробицях не потребують. Ось якщо ви бажаєте уберегти себе від подібних ситуацій, то можете встановивши собі подібний пристрій забути про всілякі перепадах напруги.
Як це працює? Приходить напруга з мережі відразу надходить на вхід контролера РКН (реле контролю напруги) і далі за умови його відповідності бажаному (зазвичай уставки ставлю 185 хв і 245 макс) надходить на введення потребітелю. Можна так само відзначити витримку часу, яку ставлю від 2хв, вона потрібна для того якщо реле напряжения Зубр відключилася в момент коли працював холодильник, не включила його назад, тому що холодильник відразу після відключення його, не увімкнеться, електродвигун НЕ провернеться.
Ці реле діляться на трифазні і однофазні, також крім різноманітності вибору виробників є цілий ряд типів за номіналом (максимальному току): 16,25,32,40,60 і з недавнього часу 80 А.
|