Нещодавно виявлена екзопланета під кодовою індексом LHS 1140b, яка мешкає в сузір'ї Кита і обертається навколо карликової яскравої зірки LHS 1140, на даний момент є найбільш привабливим кандидатом для дослідження на наявність будь-яких форм життя.
Незважаючи на те, що екзопланета LHS 1140b досить близько розташована до своєї карликової зірки – в 10 разів ближче, ніж Земля розташована до Сонця – вона отримує лише половину випромінюваного карликовою зіркою тепла і радіації, при цьому перебуваючи в самому центрі жилої зони сузір'я. Для вчених-дослідників з Кембріджського Університету, такий набір умов фактично є ідеальним для вивчення.
Як зазначає провідний дослідник проектної групи з Гарвадо-Смітсоніанського центру астрофізики при Кембриджському Університеті, Джейсон Диттманн, така планета є справжнім подарунком для будь-астрофізика в контексті виявлення нових форм життя у віддаленому сузір'ї. Крім цього, його колега, Нікола Астудийо-Дефру, вказує на те, що поведінка та особливості карликової зірки LHS 1140, навколо якої обертається екзопланета LHS 1140b, дозволяє досить точно вивчати відмінності в показниках випромінювання радіації та світла.
|