Головна » 2018 » Июнь » 22 » Пристрій плоскої покрівлі
09:00
Пристрій плоскої покрівлі

Плоска покрівля - це завжди додаткова площа, яка дає певні переваги при великих площах перекриття вона виявляється найбільш економічною конструкцією. Такий дах дає архітекторові і будівельникові широкі можливості для творчості, наприклад на ній можна розмістити солярій, стоянку для машин кафе, терасу, вертолітний майданчик зимовий сад, оглядовий майданчик або навіть тенісний корт. Єдине, про що вам в цьому випадку необхідно подбати - це гідроізоляція.

Є чимало конструктивних пропозицій виконання плоских дахів різним розташуванням гідроізоляції і теплоізоляції, відповідно потрібні різні матеріали. При традиційному устрої покрівлі, коли гідроізоляція розташовується самим верхнім шаром, вона виявляється схильною впливів: різких перепадів температур (-н зимовий час від -12 С до -35 С; -річчя до +60 С); механічних пошкоджень (при проведенні монтажу або ремонту покрівлі); ультрафіолетового опромінення (прискорює процеси старіння і розтріскування гідроізоляції); застою пароповітряної суміші під гідроізоляційним килимом (що призводить до відриву гідроізоляційного матеріалу), які в короткі терміни приведуть руйнувань всієї покрівлі.

Матеріали для облаштування покрівель до недавнього часу були або дуже дорогими і вимагали обов'язкової участі фахівців, або були просто неспроможні через свою недовговічність. Саме тому актуальною стає проблема вибору адекватного рішення, оскільки помилки при підборі матеріалів завжди дуже дорого вам обійдеться. Природно, сучасні технічні рішення, спрямовані на максимальну експлуатацію додаткових площ, підвищують вимоги до якості гідроізоляції, довговічності покриття, швидкості і безпеки робіт. Цілком задовольняють цим вимогам сучасні рулонні матеріали вітчизняних виробників. За простоті й універсальності це дійсно оптимальне рішення.

Традиційна плоский дах, складається з несучої плити, на яку по шару пароізоляції укладений теплоізоляційний матеріал (плити з мінеральної вати), захищений від впливу атмосферних опадів гідроізоляційним килимом на основі бітум рулонних матеріалів. Плоскі покрівлі знайшли широке застосування, як в промисловому, так і житловому будівництві. Наприклад, переважна частина покрівель житлових багатоповерхових будинків побудовано за типом плоского даху. У свою чергу плоскі покрівлі підрозділяються на експлуатовані і неексплуатовані.

У експлуатованих покрівель особливість полягає в тому, що передбачається укладання жорсткого заснування під гідроізоляцію або у вигляді жорсткого підстави, або у вигляді спеціальної стяжки. Здійснюється це для того, щоб конструкція покрівлі могла витримувати значні навантаження, як правило, нерівномірно розподілені по поверхні, під дією яких гідроізоляційний килим зберігав би свою цілісність і не продавлювався. Експлуатовані покрівлі застосовуються на будівлях, де існує необхідність регулярного виходу на дах людей, або передбачається знаходження на ній будь-яких важких предметів.

Гідроізоляція плоских дахів.

Область застосування плоских дахів досить обширна. Це і будівля резиденції німецького канцлера і будівлі місцевих супермаркетів, об'єктів індустріального домобудівництва і сусідніх з ними гаражів. Дана тенденція добре вписується в загальну архітектурну концепцію, що охоплює і інновативних, і функціональну дизайн-складову.

У плоскій покрівлі несучим покриттям найчастіше служить профільований сталевий лист або залізобетонна плита. Плоскі покрівлі можуть бути як з горищем, так і без нього (суміщені покриття). У Росії плоскі покрівлі широко застосовуються як в житловому, так і в промисловому будівництві. Однак відомо, що саме плоскі покрівлі серійних панельних багатоповерхівок через конструктивні недоліки і низької якості виконання відрізняються недостатньою гідроізоляцією і підвищеними тепловтратами.

Мастика - це рідкий матеріал на основі чистих еластичних, гідрофобних поліуретанових смол. Після нанесення на плоску покрівлю, наприклад, мастика полімеризується під впливом вологості повітря і утворює суцільну резиноподібного мембрану, що володіє відмінними захисними та гідроізоляційними властивостями. Основна перевага цієї мастики - універсальність. Вона підходить і для гідроізоляції покрівель, балконів, терас, зимових садів, і для реконструкції старих покрівель., І для захисту черепиці та шиферу, і для багатьох інших будівельно-ремонтних цілей.

Система контролю якості, економить матеріали, час і гарантує результат. Справа в тому, що ця мастика наноситься в два шари різного кольору, що контрастує з основою. Цей метод дозволяє легко контролювати якість, рівномірність і товщину шару при нанесенні мастики, наприклад на плоску покрівлю.

Крім того, можливість візуального контролю покриття дозволяє наносити мастику, наприклад на плоску покрівлю, шаром мінімальної товщини. Таким чином, знижується витрата матеріалу без втрати якості.

Мастика має всі переваги для плоскої покрівлі: вона надійна і безпечна, має високу адгезію до всіх будівельних поверхонь, стійкість до ультрафіолету, опадів і мікроорганізмів, не змінює обсяг при полімеризації.

Мастика виключно проста в роботі з м'якою покрівлею: можливо її нанесення вручну - пензлем, валиком або методом безповітряного розпилення.

Це однокомпонентний склад, повністю готовий до використання.

З - за що спостерігаються в останні роки кліматичних загострень особливу важливість набуло питання створення абсолютно погодостійкого герметика. Зовнішні огорожі - в першу чергу, плоскі покрівлі - зазнають інтенсивного впливу злив з великим градом, смерчів, здіймаються в повітря маси дрібних і не самих дрібних каменів, ураганів. Температура плоскої покрівлі, яка піддається прямому впливу сонячних променів, в літній час може досягати від + 70 ° С до + 80 ° С. Взимку ж температура зовнішнього повітря нерідко опускається нижче -25 ° С. Тому сучасний покрівельний герметик вищої якості повинен бути розрахований на температурний перепад не менше 100 ° С. Крім того, від нього очікується стійкість по відношенню до різного роду екстремальних механічних впливів.

Довговічність плоских покрівель і їх опірність різним впливам забезпечується застосуванням спеціальних сумішей і технологій виробництва покрівельних матеріалів. Залежно же від останніх покрівлі підрозділяються на дві групи: бітумні або бітумнополімерная на рубероидной основі з одного боку і мембранні на основі фольги, полімерів або каучуку з іншого. Є і третій тип. Пристрій цих покрівель засноване на застосуванні рідких полімерів, які, застигаючи, утворюють безшовну поверхню. Перевага останнього рішення полягає в тому, що воно (в силу всепроникна характеру покриття) незамінне для дахів з ускладненою геометрією. І, розуміти, не так поширене, як перші два. Що ж стосується рулонних покрівель, то в 2002 р в Німеччині налічувалося 88 млн м2 таких, застосованих в проектах нового будівництва та реконструкції. Розмір ринкового сектора, займаного промисловістю цих матеріалів, є більш-менш постійною величиною протягом цілого ряду років. Близько двох третин плоских покрівель Німеччини влаштовано за допомогою чорного бітумнополімерного руберойду, інша третина - за допомогою фольги, пластику або каучуку.

Насправді ж неважливо, що за покрівельний руберойд або мембрану укладає покрівельник. У будь-якому випадку покрівля повинна бути такою ж водонепроникною, як стики між листами матеріалу або примикання їх до різних деталей даху. Тому поряд з удосконаленням властивостей матеріалів їх виробники повинні стежити за тим, щоб і технологія їх укладання була оптимальною. Тоді, і тільки тоді, можна говорити про якість, яке гарантує ту чи іншу пропозицію. Різні зварювальні технології або ж, навпаки, самоклеючі матеріали, що передбачають холодні укладальні процеси, так чи інакше сприяють прискоренню влаштування покрівлі. Ну, а запорукою успішності рішень, пропонованих проектувальниками для примикань до вентшахта, воронок водовідведення та парапетів, є герметики - надійні і швидкодіючі.

Пристрій теплоізоляції в плоских дахах.

Для плоских покрівель без горищ прийнятні і зовнішній, і внутрішній способи утеплення. Однак, в зв'язку з простотою виконання, зовнішній спосіб більш поширений. Таким чином може бути утеплена як покрівля в споруджуваному будинку, так і вже експлуатована плоска покрівля.

Конструкції плоских покрівель передбачають два типи рішення шарів теплоізоляції - одношарове або двошарове. Вибір залежить від теплотехнічного розрахунку і міцності вимог щодо влаштування покрівлі. Теплоізоляційні плити укладають поверх несучої конструкції за принципом "шви вразбежку". Якщо влаштовується двошарове покриття, то "вразбежку" також повинні йти стики верхніх і нижніх плит. У місцях примикання теплоізоляційних плит до парапетів, стін і ліхтарям влаштовуються перехідні теплоізоляційні бортики. Теплоізоляція повинна бути закріплена на підставі або механічно (шурупи - "саморізи" - для профнастилу; пластикові дюбелі з сердечником - для залізобетонного підстави), або за допомогою баласту (тротуарною плиткою або галькою), або клейовим способом.

Переглядів: 833
Пошук

Календар
«  Июнь 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog