Рідкі кристали були відкриті більш 100 років тому в 1888 році, однак довгий час вони не тільки практично не використовувалися в технічних цілях, але і сприймалися не інакше, як цікавий науковий курйоз. Перші серійні пристрої з використанням рідких кристалів з'явилися лише на початку сімдесятих років минулого століття.
Це були невеликі монохромні сегментні індикатори для цифрових годин і калькуляторів. Наступним важливим кроком у розвитку РК-технології став перехід від сегментних індикаторів до дискретним матрицям, що складається з набору точок, розташованих впритул один до одного. Вперше подібний дисплей був використаний компанією Sharp в кишеньковому монохромному телевізорі.
Перший робочий рідкокристалічний дисплей був створений Фергесоном (Fergason) в 1970 році. До цього рідкокристалічні пристрої споживали надто багато енергії, термін їхньої служби був обмежений, а контраст зображення був невтішним. На суд громадськості новий РК-дисплей був представлений в 1971 році і тоді він отримав гаряче схвалення. Рідкі кристали (Liquid Crystal) - це органічні речовини, здатні під напругою змінювати величину пропускається світла. Рідкокристалічний монітор являє собою два скляних або пластикових пластини, між якими знаходиться суспензія. Кристали в цій суспензії розташовані паралельно по відношенню один до одного, тим самим вони дозволяють світлу проникати через панель. При подачі електричного струму розташування кристалів змінюється, і вони починають перешкоджати проходженню світла. РК технологія отримала широке поширення в комп'ютерах і в проекційному обладнанні.
Зазначимо, що перші рідкі кристали відрізнялися своєю нестабільністю і були мало придатними до масового виробництва. Реальний розвиток РК технології почалося з винаходом англійськими вченими стабільного рідкого кристала - біфенілу (Biphenyl). Рідкокристалічні дисплеї першого покоління можна спостерігати в калькуляторах, електронних іграх та в годинах. Час йде, ціни падають, а РК монітори стають все краще і краще. Тепер вони забезпечують якісне контрастне, яскраве, чітке зображення. Саме з цієї причини користувачі переходять з традиційних ЕПТ-моніторів на рідкокристалічні. Раніше рідкокристалічні технології були повільніше, вони не були настільки ефективними, і їх рівень контрастності був низький. Перші матричні технології, так звані пасивні матриці, цілком непогано працювали з текстовою інформацією, але при різкій зміні зображення на екрані залишалися так звані "примари". Тому такого роду пристрої не підходили для перегляду відеофільмів та ігор. Сьогодні на пасивних матрицях працює більшість чорно-білих портативних комп'ютерів, пейджери і мобільні телефони. Так як РК технологія адресує кожен піксель окремо, чіткість одержуваного тексту вище в порівнянні з ЕПТ-монітором. Зазначимо, що на ЕПТ-моніторах при поганому зведенні променів пікселі, з яких складається зображення, розмиваються.
|