Пристрій теплового насоса найчастіше порівнюють з будовою звичайних холодильників. Так, і в першому, і в другому агрегаті діє один і той же фізичний принцип, який у фізиці називається циклом Карно. Обидва пристрої мають зовнішньою схожістю - вони схожі і за габаритами, і за формою.
Різняться лише функції цих установок.
Холодильні пристрої переносять тепло зсередини в зовнішнє середовище. Тепловий насос ж, навпаки, переносить тепло, накопичене в повітрі, землі або воді, в ваш будинок.
Монтаж теплового насоса можна виділити чотирьма основними елементами: випарник, конденсатор, розширювальний вентиль (розряджає вентиль-дросель, знижує тиск) і компресор (підвищує тиск).
Ці агрегати зв'язані між собою замкнутим трубопроводом, в системі якого циркулює холодоагент. У пристрої сучасного теплового насоса, як і в холодильниках, як холодоагент використовується фреон, тільки без шкідливого людському здоров'ю і навколишньому середовищу хлору. З цієї причини теплові насоси є безпечними і екологічно чистими пристроями.
Ефективне енергозбереження теплового насоса досягається завдяки тому, що практично дві третини виробленої теплової енергії він бере з навколишнього середовища: будь це земля, грунтові води або просто повітря. Зрозуміло, теплові насоси, а вірніше харчуються від електромережі компресори теплових насосів, теж споживають електроенергію, але при цьому їх коефіцієнт корисної дії перевищує ККД більшості поширених теплових систем - і при хорошій теплоізоляції опалювального приміщення можна звести витрату енергії до мінімуму.
Варто відзначити, що тепловий насос витягує з навколишнього середовища накопичену в ній енергію і нагріває її до необхідної для опалення температури незалежно від пори року і погодних умов. Цей принцип працює навіть найхолоднішою зимою при температурі до -25 ° C.
Крім енергоефективності, великою перевагою теплових насосів є безпека. Ці установки пожежо- та вибухобезпечні: в них немає відкритого вогню, викидів, палива, небезпечних газів або сумішей. Жоден елемент його системи не нагрівається до високих температур, здатних запалити горючі матеріали. Зупинка теплового насоса не призводить до поломок або замерзання рідин.
Теплові насоси застосовують не тільки для економічного опалювання, але і для приготування гарячої води. Крім цього, відмінною рисою їх роботи в порівнянні з традиційними опалювальними системами, є можливість не тільки опалювати, але і охолоджувати повітря в кімнатах, вентилювати приміщення.
При цьому пристрій теплових насосів розраховане на експлуатацію в різних за площею приміщеннях: вони ідеально підійдуть для використання і в приватних будинках, і в невеликих міських квартирах і навіть у великих заводських приміщеннях.
Також тут дуже важливий грамотно зроблений монтаж теплового насоса і всі супутні роботи.
|