Приміщення, де багато комп'ютерів та іншої електронної техніки, повинні бути в достатку оснащені проводами, що доставляють до подібної техніки струм. Якщо кріпити шнури до стелі, приміщення придбає неестетичний вигляд. А якщо просто простягати шнури по підлоговому покриттю, співробітники будуть періодично про них спотикатися.
Ось тому-то і були винайдені фальшполи – модульні збірні конструкції, які укладаються поверх основного підлоги.
Подібні конструкції мають порожнини, призначені для прокладання в них різних комунікацій. В даний час фальшполи стали використовуватися повсюдно. Їх застосовують, наприклад, в наступних типах приміщень: серверна, аппартаная, комп'ютерний центр, конференц-зал, коридор, склад, офіс, аудиторія, кафе, тренажерний зал, вестибюль, ліфтовий хол, друкарня, туалет, ванна кімната, кімната відпочинку, телекомунікаційне приміщення і в багатьох інших.
Фальшпідлога складається з металевого підстави і взаємозамінних плит (панелей). Плоскі панелі подібних конструкцій мають прямокутну або навіть квадратну форму. Такі панелі в залежності від сировини, з якого вони зроблені, бувають металевими, кальцієво-сульфатными або деревно-стружковими.
Плити фальшпідлог можуть мати і цільну поверхню, і перфоровані (з отворами). Висота розташування фальшпідлог може регулюватися за допомогою саморегулівних болтів. Фальшполи можуть бути покриті каучуком, лінолеумом, ковроліном, паркетом, натуральним або штучним каменем, склом, сталлю і т. д.
В приміщенні, де планується монтаж фальшпола, основний підлогу зобов'язаний мати однакову висоту на всіх ділянках. Фальшполи легко монтуються і нескладно демонтуються - якщо необхідний огляд і ремонт ховаються в них комунікацій.
Плюси використання фальшпідлог:
- зручне розміщення кабель-каналів, розводок, дротів, повітроводів - збільшують корисну площу приміщення - збірно-розбірні покриття, може багаторазово використовуватися - швидкий монтаж
Мінуси використання фальшпола:
- зменшення висоти приміщення - висока ціна
|