Послідовність монтажних операцій при роботі з металевими конструкціями безпосередньо залежить від планованої висоти майбутньої споруди, характерних особливостей самої конструкції споруди, а також багатьох інших факторів. В цілому ж робота зі складання металоконструкцій розбивається на кілька ключових етапів:
1) Монтаж дрібних деталей прямо на будмайданчику. Даний спосіб оптимально підходить для виконання невеликих обсягів робіт; 2) Монтаж великих конструкцій, заздалегідь підготовлених до укладання. Даний вид робіт вимагає поставки готових деталей, завдяки чому процес монтажу проходить набагато швидше. Найчастіше подібні конструкції застосовуються для будівництва стандартних споруд; 3) Підготовка та укладання блоків з наступною збіркою окремих секцій на землі. Далі такі секції просто встановлюються на фундамент; 4) Монтаж готових блоків, характерна при зведенні різного роду вишок або опор ЛЕП.
Призначення металоконструкцій, вироблених на спеціалізованих заводах, мають дуже багато сфер застосування. Незважаючи на те, що найчастіше їх використовують для будівництва, вони досить часто застосовуються і для складання різних огорож, перил, навісів і т.д. Найчастіше на сучасних будмайданчиках можна знайти металоконструкції, що мають вид армованих сіток, каркасів, металевих блоків, балок і колон, листів та інших виробів.
Щоб мінімізувати згубний вплив на метал з боку атмосферних явищ, металоконструкції покриваються лаками і фарбами по металу, або захисними полімерними складами. Перед фарбуванням поверхню ретельно обробляється за допомогою щітки. Фарбувати рекомендується розпилювачем. При цьому верств на металоконструкції має бути як мінімум 4, щоб забезпечити йому найкращий вид і максимальний захист від корозії.
|