Продавець до реєстрації переходу права власності вимагає від покупця аванс, становить, як правило, не менше половини вартості будинку, а потім просто ховається і не виходить на операцію. Вберегтися від обману можна, якщо передача грошей буде відбуватися тільки після державної реєстрації переходу права власності, а до неї грошові кошти повинні знаходитися в банківській комірці.
Суть в тому, що якась компанія, що продає заміські будинки, позиціонує себе як забудовника. Насправді у неї немає ні самих об'єктів нерухомості, ні документів на них. Схема полягає в наступному. Шахраї створюють товариство з обмеженою відповідальністю, яке починає продавати земельні ділянки з обіцянкою звести на них котеджі. Для більшої переконливості зводиться один-два красивих будинку, щоб продемонструвати, що будівництво ведеться повним ходом. Протягом найближчих двох-трьох років не існуючі будинки і ділянки активно продаються всім бажаючим. Потім «забудовник» зникає разом з усіма зібраними грошима. Підроблені документи:
Продавець, не будучи реальним власником, підробляє свідоцтво про власність або довіреність, нібито видану від імені господаря нерухомості, і продає будинок. Справжній власник до операції відношення ніякого не має і дізнається про неї, коли на його дачу або ділянку починають претендувати ще одні «власники».
Продаж за попереднім договором:
Покупці, пристрасно бажаючи придбати заміську нерухомість, вносять плату в розмірі половини, а в деяких випадках і повної вартості будинку. При цьому сторони укладають попередній договір купівлі-продажу. Однак після його підписання будинок може бути відчужена ще кільком покупцям на таких же умовах. Так, продавши будинок кілька разів максимально можливій кількості покупців, шахраї зникають, а покупці марно намагаються їх знайти, щоб укласти основний договір.
|