Димарі.
За формою повітроводи діляться на повітропроводи круглого і прямокутного перерізу.
Залежно від матеріалу, з якого виготовляються повітроводи, вони бувають металеві, металопластикові та неметалеві.
По конструкції повітроводи діляться на прямошовні і спіральні, а за способом з'єднання – на фланцеві, бесфланцевые і зварні.
Крім цього повітропроводи можуть бути гнучкими, полугибкими, теплоізольовані, а також виконують роль шумоглушника (звукопоглащающими).
Переваги і недоліки різних типів повітроводів.
Круглі повітроводи при однаковій площі перерізу створюють менший опір, ніж прямокутні, міцніше прямокутних, вимагають для виготовлення на 18-20 % менше металу, менш трудомісткі у виготовленні.
Прямокутні повітроводи при відкритій установці краще вписуються в інтер'єр і простіше розміщуються в приміщеннях з обмеженою висотою.
Гнучкі повітропроводи круглого перерізу легкі, не потребують спеціальних поворотах, в результаті чого повітропровід має менше з'єднань, що спрощує монтаж. Однак гнучкі повітроводи створюють велику аеродинамічний опір, який може виявитися надмірним при протяжної мережі.
Металопластикові повітроводи мають невелику масу і гладку поверхню, не потребують додаткової теплоізоляції, мають гарний зовнішній вигляд. Однак вони дороги і поки що малопоширені. Найбільшого поширення набули металеві повітроводи, мають найбільший межа вогнестійкості, невисоку ціну і можливість виготовлення безпосередньо на об'єкті.
Запірні та регулюючі пристрої.
Найбільш часто використовуваними запірними і регулюючими пристроями в системах вентиляції і кондиціонування є повітряні клапани, що регулюють діафрагми і зворотні клапани.
Повітряні клапани.
Повітряний клапан являє собою пристрій для управління витратою повітря в припливних і витяжних установках вентиляції і кондиціонування повітря.
Повітряні клапани призначені для пропорційного регулювання і рівномірного розподілу повітряного потоку по площі поперечного перерізу, що стоїть за клапаном секції.
Джерело: Вентиляция бассейна
|