Новий технологія 3D-друку (якщо ви подивитеся відео) виглядає так, ніби це не реальність зовсім, а якась наукова фантастика. Не дивно, адже вчених надихнув на це винахід фільм «Термінатор-2», а точніше - «рідкий метал».
Так от, Джозеф Де Симон (Joseph DeSimone) і його команда з Університету Північної Кароліни описують свою технологію в крайньому випуску журналу Science як «безперервне виробництво рідкої поверхні». Крім того, вони також заснували нову компанію Carbon3D для продажу таких 3D-принтерів.
На відміну від звичайної 3D-друку принтер формує об'єкт безперервно, а не друкує шари. В результаті сам процес друку стає швидким і займає вже хвилини, а не години, як раніше. Дана технологія може стати справжнім проривом в області 3D-друку. Ймовірно, можна буде трохи повозитися з софтом і поміняти тим самим дизайн і надрукувати абсолютно новий продукт на тому ж принтері, замість того, щоб будувати новий принтер для кожного нового продукту. Тобто, дана технологія допоможе стати 3D-друку більш масовим явищем.
Технологія полягає в тому, що замість друкуючої голівки, яка працює пошарово, у вас є ємність з рідкою гумою (смолою). У нього занурюється друкуюча платформа, а під ємністю з гумою знаходиться джерело УФ-світла, який змушує гуму тверднути. Явище це називається фотополімеризація, ви могли з ним познайомитися у стоматолога, коли ставили пломби. Формуючу від прилипання до стінок посудини захищає розчинений кисень.
|