Головна » 2015 » Ноябрь » 5 » Норма площі, форма будинку і кількість поверхів
11:02
Норма площі, форма будинку і кількість поверхів

Всі приміщення будинку умовно можна розділити на дві житлові (загальна кімната, спальня, дитяча, вітальня, їдальня, бібліотека, кімната для гостей і т. д.) та підсобні (гардеробна, санвузол, комора, сауна, котельня тощо).

Розмір будинку залежить від умов, в яких він розташований, необхідності слідувати архітектурному стилю, природних особливостей місцевості, та індивідуальних потреб мешканців. Ідеальний будинок повинен бути індивідуальний настільки, наскільки це взагалі можливо. Також розміри будинку варіюються в залежності від кліматичних особливостей. У суворих кліматичних умовах найбільш ідеальна форма будинку, при якій площа зовнішніх стін найменша (це куб), але оскільки реалізувати таку форму на практиці досить складно, то для будівництва застосовується, в основному, форма паралелепіпеда. В більш теплому кліматі форма і обсяг будинку не настільки важливі, і будинок цілком може бути достатньо великого обсягу і складатися з кількох приміщень, зв'язаних між собою переходами.

Оптимальний розмір житлових приміщень визначається в першу чергу гігієнічними нормами. Вважається нормальним, що на одну людину має припадати від 25 до 38 кубометрів повітря, непогано б ще й свіжого (тобто при висоті стелі 2,5—3 метра), площа підлоги на одну живу людину повинна бути не менше 9-10 квадратів, при цьому довжина кімнати не повинна відрізнятися від її ширини більш ніж в півтора рази, що прив'язане до рівня природної освітленості кімнати. Втім, все це залежить ще й від того скільки квадратних метрів в будинку.

Двоповерхові будівлі найбільш сприятливі для життєдіяльності, оскільки дозволяють на досить невеликій площі збільшити кількість корисної площі вдвічі. До того ж будівництво дво-, триповерхових будинків з мансардами на 15-30 % дешевше, ніж одноповерхових. Вони в два рази економічніше по площі забудови, матеріаломісткості, будівельним витрат, вимагають менше печей і труб, набагато економічніша в експлуатації.

Якщо ви таки зважилися на будівництво багатоповерхового будинку, то на верхньому поверсі рекомендуємо розміщувати житлові приміщення, або робочий кабінет, на нижньому підсобні. При цьому вікна спальних кімнат повинні бути зорієнтовані у напрямку на схід, а робочі приміщення в будь-якому напрямку, крім півдня, це дозволить максимально ефективно використовувати сонячне світло.

Збільшити корисну площу допоможе і наявність підвалу. Підвал призначений для сезонного зберігання овочів, солінь і інших продуктів. Доступ до нього здійснюється через люк, розміщений на вільній площі підлоги, сходи-драбини. В підвалі або цокольному поверсі можна розташувати комори, господарські приміщення, котельня, гараж. Висота підвальних приміщень від підлоги до стелі варіюється від 1,8 до 2,4 м.

Внутрішнє планування будинку повинна відповідати побутових потреб членів сім'ї. По-перше, на одну людину, крім подружжя, має припадати одна спальня плюс спальня для гостей. Ванних і туалетів також рекомендується два або більше.

Для прийому їжі виділяти окрему їдальню недоцільно, оскільки це, з одного боку, вносить невизначеність щодо місця зберігання кухонного приладдя, по-друге, кухня — це одне з найзатишніших місць в будинку, що значно сприяє якісному засвоєнню їжі.

Оскільки відпочинок — це одна з важливих складових життєдіяльності людини, то необхідно передбачити для цього відповідні умови, і якщо деякі види відпочинку з успіхом можна проводити прямо на робочому місці, то для занять музикою, приміром, все ж краще виділити окреме приміщення, з хорошою звукоізоляцією.

Також повинні бути передбачені окремі приміщення для проведення господарської діяльності (прання, прасування, зберігання речей).

Комфортабельність житла можна визначити співвідношенням кількості членів сім'ї до числа кімнат. Оптимальний варіант, коли у кожного члена сім'ї є своя окрема кімната, причому з розрахунку не менше 8 кв. м на одну людину, а для подружньої пари — 12-20 кв. м. Кращі сторони для вікон — схід і південь. Ці ж напрямки ідеальні для дитячої. Для забезпечення певних зручностей при житлових кімнатах рекомендується влаштовувати другий санвузол. Бажано, щоб вікна спалень виходили на тиху сторону ділянки, наприклад в сад. 

Загальна кімната — головне приміщення, де сім'я проводить дозвілля, обідає, вечеряє, приймає гостей. Як правило, її площа від 16 до 40 кв. м і навіть більше.

Кухня по площі повинна бути не менше 10-12 кв. м. Її умовно поділяють на дві зони. У першій розміщують кухонне обладнання: холодильник, мийку, робочий стіл, плиту — все, що потрібно господині. В іншій зоні кухні — їдальня зі всіма необхідними меблями і невеликим баром. Вікна цієї кімнати краще всього орієнтувати на північну, північно-західну або східну сторону.

Площа ванної кімнати повинна бути такою, щоб у ній могли розміститися пральна машина і водогрійна колонка. Чудово, якщо будинок буде підключений до місцевих або автономним водопровідної та каналізаційної мереж.

Глибина кімнат у будинку не повинна перевищувати 6,5 м в цілях забезпечення достатньої природної освітленості приміщень. Форма кімнат вважається оптимальною при співвідношенні довжини і ширини 2:3. Найменша допустима ширина внутрішньоквартирної сходи — 0,9 м при найбільшому ухилі 1:1,25. До речі, непоганий варіант — гвинтові сходи, яка додатково допоможе заощадити простір.

Літні приміщення (засклені веранди або тераси з відкритими прорізами, галереї, лоджії, балкони) можуть займати 15-20 % загальної площі будинку. Їх глибина, як правило, не менше ніж 1,2 м. Веранду доцільно зробити шириною не менше 2,4 м уздовж усього будинку або якоїсь однієї його частини.

Загальну площу будинку підраховують як суму площ житлових і підсобних приміщень. Але слід враховувати, що в неї не включають площу неопалюваних господарських приміщень, які розташовуються на цокольному поверсі або в підвалі.

Переглядів: 1143
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog