Головна » 2018 » Май » 9 » Налагодження сенокосилок (Наладка сенокосилок)
10:56
Налагодження сенокосилок (Наладка сенокосилок)

У заготівлі кормів важлива роль належить правильній підготовці сінозбиральна техніки. Зношеність косарок ставить перед ремонтниками складні завдання. Щоб їх успішно вирішити наводимо деякі відомості по їх ремонту, налагодження та використання.

При цьому звертаємо увагу, перш за все, на робочі органи, технічний стан яких за роки реформ доведено до крайньої зношеності.

Показники якості роботи:

1. Висота зрізу. Вона повинна відповідати заданій. Допустиме отклоненіе1см.

2. Якість зрізу. Стебла треба зрізати без розриву, що зім'яло і теребленія.

3. Чистота смуги після відвальної дошки. На цій смузі не повинно бути скошеної трави.

4. Якість прокошування. Зрізана трава повинна рівномірно укладатися на землю в покоси. Не допускається утворення наволок і прімінаніе зрізаної і незрізаною трави.

5. Рівномірність висоти стерні. Незрізаною частина стебел повинна бути однаковою. Не допускається утворення незрізаною «гривок» трави по межі суміжних проходів ріжучих апаратів.

Технічні вимоги і налагодження:

1. Положення пальців на пальцевому брусі.

Протиріжучими пластини пальців повинні розташовуватися в одній площині, щоби полегшити установку необхідного зазору в ріжучих парах. Домагаються підгинанням пальців або постановкою регулювальних прокладок між пальцями і пальцевим брусом. Допустиме відхилення - не більше 0,3 мм.

2. Відстань між пальцями.

Воно повинно бути постійним і рівним 76,2 мм. Домагаються підгинанням пальців. Допустиме відхилення 3 мм.

3. Величина зазору між упорами пальців.

Цей зазор не повинен перевищувати 0,3 мм. При більшому зазорі послаблюється кріплення пальців на пальцевому брусі, що призводить до збільшення зазорів між сегментами і пальцями, обумовлюючи погіршення якості зрізу трави, і може стати причиною поломки ножа або пальців. Усувають відтягненням упорів пальців без нагрівання.

4. Положення сегментів на ножовий смузі.

Сегменти повинні розташовуватися в одній площині. Допустиме відхилення по вершинах сегментів не повинна перевищувати 0,3 мм. Домагаються рихтуванням ножовий смуги або сегментів. При більшому відхиленні ускладнюється регулювання зазору між сегментами і пальцями.

5. Положення сегментів шкіра щодо пальців.

Зазор між ріжучими крайками сегментів і пальців повинен бути: по вершинах сегментів 0-0,3 мм, а по підставі їх 0,3-1 мм. При малих зазорах відбувається передчасний знос сегментів і протиріжучими пластин пальців, підвищується опір переміщенню ножа в пальцевому брусі, що в свою чергу веде до поломки деталей ріжучого апарату і механізму його приводу. При великих зазорах відбувається погіршення якості зрізу, що може стати причиною збільшення висоти зрізу і недобору врожаю сіна. Домагаються необхідних зазорів підгинанням пальців. Зазор по підставі сегментів часто зменшується до неприпустимого мінімуму через зношування пластин тертя. У такому випадку пластини тертя повертають на 180 °, якщо вони оборотні або замінюють новими.

6. Положення направляючої головки ножа.

Зазор між п'ятою головки ножа і спрямовуючої не повинен перевищувати 0,3 мм. При більшому зазорі на поверхні поля у внутрішнього черевика залишаються «гривки» погано зрізаної трави. Регулюють за допомогою прокладок.

7. Положення притисків ножа.

Зазор між притисками і сегментами ножа не повинен перевищувати 0,3 мм. При більшій зазорі погіршується якість зрізу рослин, а при упорі притиску про сегмент передчасно зношуються їх робочі поверхні, і підвищується опір переміщенню ножа в пальцевому брусі. Регулюють підгинанням шкарпеток притисків або з допомогою регулювальних пластин, які встановлюються між притисками і пластинами трения.

8. Положення пластин тертя.

Пластини тертя повинні стосуватися сегментів. Домагаються підгином їх або за допомогою прокладок, що встановлюються між пластинами тертя і пальцевим брусом. Допустимий зазор не більше 0,3 мм. Пластини тертя додатково повинні стосуватися заднього торця ножовий смуги. Регулюють зміщенням пластин тертя за рахунок збільшеного діаметру отворів під болти кріплення. При наявності зазору погіршується якість зрізу рослин і можлива поломка ножовий смуги в цьому місці через появу втомних явищ в металі внаслідок багаторазових перегинів.

9. Центровка ножа.

У крайніх положеннях ножа середини сегментів не повинні доходити до середини пальців з обох сторін на одну і ту ж величину, так як хід ножа менше, ніж відстань між пальцями. Допустиме відхилення не повинно перевищувати 3 мм. При порушенні цієї умови погіршується якість зрізу рослин з того боку пальця, куди сегмент не доходить на величину велику, ніж належить. Домагаються зміною довжини шатуна. Перебігаючи в сторону зовнішнього черевика не допускається, так як при постановці ріжучого апарату в транспортне положення шатун стане враспор, і підняти вертикально палацовий брус буде неможливо.

10. Забіг зовнішнього черевика.

В роботі ріжучий апарат повинен рухатися фронтально. Це досягається за рахунок забігу зовнішнього черевика вперед в межах 35-55 мм (по крайнім пальцях) при непрацюючій косарці. Тоді в роботі все мертві зазори в зчленуваннях механізму підвіски будуть обрані, і ріжучий апарат розташується фронтально. Домагаються зміною довжини розтяжки, а також розворотом пальцевого бруса за допомогою ексцентрикової втулки.

11. Кріплення тягової штанги на цапфі рами.

При ремонті косарок на цей момент зазвичай не звертають уваги. Наявність же велику зношеність в цьому зчленуванні стає основною причиною передчасного виходу з ладу деталей ріжучого апарату. Радіальний люфт в цьому зчленуванні не повинен перевищувати 1 мм.

12. Висота зрізу.

Задану висоту зрізу встановлюють за допомогою полозків черевиків. При цьому полозок на внутрішньому черевику має регулювання ступінчасту, а полозок на зовнішньому черевику - плавну.

13. Нахил пальцевого бруса.

Нормальне положення пальцевого бруса - горизонтальне, так як з нахилом його погіршується рівномірність висоти стерні. Однак найчастіше вдаються до нахилу пальцевого бруса вперед - вниз для досягнення мінімальної висоти зрізу або при косінні полягли меси. Якщо пальці врізаються в землю, що часто спостерігається на нерівному полі, то нахил вниз зменшують. При косінні низького травостою, особливо на природних сінокосах, а також на вологій масі, зрізана трава часто накопичується на пальцевому брусі, особливо при русі вниз, що може привести до повторного зрізання стебел і навіть до забивання ріжучого апарату. У таких випадках нахил пальцевого бруса зменшують до меж, що запобігають скупчення маси на ньому.

14. Положення стеблеотводи.

Їхнє становище підбирають таким, щоб високі стебла через них не перевалювалися, а низькі у всіх випадках відводилися. Це необхідно для того, щоб в смузі руху відвальної дошки не виявлялася зрізана трава, яка згодом буде притоптати колесами трактора, що перекочуються по цій смузі, або потрапить під вплив головки ножа і призведе до забивання ріжучого апарату при наступному проході косарки. Регулюють підгинанням стеблеотводи.

15. Положення шатуна щодо ножа.

У горизонтальній площині лінія шатуна повинна бути паралельна ножовий смузі. При появі непараллельности з'являється биття ножа вперед-назад, що призводить до передчасного виходу з ладу деталей ріжучого апарату і механізму приводу ножа. Домагаються зміною довжини розтяжки і за допомогою ексцентрикової втулки.

16. Ступінь натягу клинових ременів (пружин) запобіжного пристрою.

При зайвому натягу ременів відбувається їх передчасний знос і можливі поломки ріжучого апарату і механізму приводу ножа при попаданні між сегментами і пальцями сторонніх предметів, або при заривании ріжучого апарату в землю. При слабкому натягу з'являється велика прослизання ременів, що призводить до їх передчасного виходу з ладу і до погіршення якості роботи ріжучого апарату через зменшення швидкостей різання. Тому ремені натягують можливо менше, але щоб пробуксовування їх на шківі (спрацьовування запобіжної муфти) було в межах норми, забезпечуючи нормальну частоту обертання кривошипного вала. Підвищена температура шківів сигналізує про слабкий натягу ременя.

17. Ступінь натягу пружини, що врівноважує.

Її натягують настільки, щоб тиск на внутрішньому черевику було мінімальним, але в роботі він не повинен відриватися від поверхні поля. При слабкому натягу пружини на пухких ділянках поля черевик, а значить і ріжучий апарат, буде зариватися в землю, що може стати причиною поломок деталей косарки. При зайвому натягу ріжучий апарат буде часом підніматися, що стане причиною втрат вирощеної маси за рахунок підвищеної висоти зрізу.

18. Довжина тяги головного шарніра.

Зі зміною її довжини змінюється тиск на зовнішньому черевику пальцевого бруса. Принцип регулювання такої ж, як і для внутрішнього черевика. Зазвичай вважається підбір довжини тяги правильним, якщо при підйомі ріжучого апарату внутрішній черевик буде відриватися від землі приблизно на 100-150 мм раніше, ніж зовнішній.

Переглядів: 2767
Пошук

Календар
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog