Головна » 2018 » Май » 2 » На що звертати увагу при покупці будинку
16:39
На що звертати увагу при покупці будинку

Обмовимося відразу, покупка будь-якої нерухомості - справа завжди клопітка і відповідальна. Але при покупці будинку, - саме вдома, а не квартири, - справа клопітка подвійно.

Отже, об'єктами вашої пильної уваги повинні стати:

1. Стан будинку, його комунікацій та ділянки.
2. Документи і їх відповідність законодавчим нормам і правилам.

Однак, як показує практика, перевірка всього перерахованого містить безліч підводних каменів. Почнемо, мабуть, з самого простого - стану будинку та його комунікацій.

Технічний стан будинку, його комунікацій та ділянки.

Можна, звичайно, довго сперечатися, що краще: хороший будинок в поганому місці або поганий в хорошому. Зрозумілим є одне: всі ми хочемо отримати за свої кревні якісне, надійне житло. Питання - як?

«Купив, в'їхав і живеш без турбот» - на це розраховує більшість споживачів, які купують перший будинок у своєму житті. На практиці їх мрії майже ніколи не збуваються. Будинок «під ключ», навіть ціною в 500 тис. Доларів, не гарантує легкого життя. Уже в першу зиму може відключитися електрика, а слідом за ним і газовий котел. На жаль, навіть в суперсучасному новозбудованому і широко розрекламований котеджному селищі якість може кульгати. Оскільки невисокий часто професіоналізм будівельників нерідко супроводжується банальним злодійством. "Економлять" на всьому і підрахувати витрата матеріалу складно. «Економлять» на марці бетону, утеплювачі, цеглі і на всьому іншому. Маса забудовників збільшує свій прибуток на шкоду якості. Заощадити можна скрізь - на матеріалах, робочій силі, терміни. І при цьому пустити пил в очі красивим фасадом.

Тому придбання заміського будинку навіть безпосередньо у забудовника далеко не є гарантія якості. Що вже говорити про якість приватної забудови по невідомому проекту 30-річної давності.

У будь-якому випадку, погодьтеся, було б наївним вважати, що продавець сам покаже вам всі вади. Його мета - дорожче і швидше. Тому тут є два шляхи.

Перший - ви особисто перевіряєте якість споруди. Другий - довіряєте перевірку фахівцям.

Самостійна перевірка стану будинку, його комунікацій та ділянки.

Зрозуміло, що людей, які знаються на будівельних премудрості - меншість. При покупці котеджу звичайний покупець основна увага зазвичай звертає на місце і ділянку, дизайн і планування будинку. У той час як основні «міни» зариті в будівельній сфері. Що ж робити людині, яка купує будинок без залучення експертів? На що дивитися, щоб скласти хоч якесь враження про якість будівництва? Існує цілий ряд надійних правил, які дозволяють на ділі перевірити стан пропонованого об'єкту нерухомості. Спробуємо їх перерахувати.1. Дивитися будинок краще навесні. Що тане сніг і грунтові води навіть самому недосвідченому людині відразу покажуть, затоплений в будинку підвал і чи достатня гідроізоляція фундаменту. Якщо кути в підвалі сирі, це повинно навести на підозри.

2. Огляньте горище і покрівлю. Саме там найчастіше ховається скелет у шафі. Будинок може виглядати як цукерка, але до горища «краса» часто не доходить. Саме там можна побачити будинок без прикрас. Навіть при самому поверхневому огляді можна легко помітити елементарні недоліки в покрівлі: вона може банально підтікати. Варто також перевірити, як покладена покрівля і наскільки правильно влаштована система водовідведення. Недоліки можуть бути легко помічені навіть недосвідченим оком по податках на зовнішніх стінах будинку або наявності явно незапланованих проектом вимитих водою канавок крім спеціально прокладених жолобків.

Неправильно встановлений канал для стоку води може привести до пошкодження елементів фасаду, руйнування цоколя, а також передчасного зносу фундаменту.3. Зверніть увагу на те, як відкриваються двері. Якщо, що називається, зі скрипом, - будинок дав неправильну усадку.

4. Перевірте також вікна. Наскільки легко вони відкриваються. Крім того, часто в камери склопакетів потрапляє волога, що також може помітити уважне око.

5. Зайшовши в будинок, попросіть включити все: електрику, опалення, воду і так далі. Будь-яка відмова від включення будь-якої з систем повинен вас насторожити.

6. Дізнайтеся схему подачі води безпосередньо в будинок. Перевірте працездатність всієї системи і її термоізоляцію, щоб взимку труби не замерзли і не полопалися. Найпростіше, що потрібно зробити в першу чергу - це включити котел і після півгодини помацати батареї у всіх кімнатах, щоб зрозуміти, чи скрізь доходить гаряча вода. Буває навіть, що колишні господарі просто забули на зиму злити воду в трубах - в такому випадку, запуск системи опалення швидко виведе на чисту воду недобросовісних продавців, виявивши невидні оці тріщини в трубах - вони будуть просто протікати. Варто також перевірити наявність усіх кранів для спуску повітря в батареях - інакше цілком може виявитися, що обігрів будинку згодом все одно буде нерівномірним через поступового освіти в трубах повітряних пробок. Звичайно, неможливо навіть при cамом скрупульозному огляді зрозуміти, чи скрізь прокладена по трубах ізоляція - не будеш же колупати дірки в стіні. Однак, практично в будь-якому будинку є місця, де труби видно у всій красі - навряд чи, якщо ізоляція відсутня там, можна очікувати її наявності у всіх інших прихованих від цікавого погляду місцях.7. Дослідіть, чи правильно зведені стіни і покладений паркет. Акуратність виконання цих робіт є лакмусовим папірцем якості будівництва взагалі. Рівність стін або підлоги легко перевірить будь-яка людина - для цього потрібно до поверхні прикласти довгу лінійку або брус. Якщо вони прилягають нещільно, і є зазори і опуклості - будівельники явно не мали на меті зробити її ідеально рівною. Вертикальність стін і горизонтальність укладеного паркету можна визначити за допомогою нехитрого інструменту - будівельного рівня.

Наявний в ньому бульбашка (рівень) повинен знаходитися рівно посередині. Якщо він "йде" до одного з країв - досліджувана поверхня нахилена в ту або іншу сторону.

8. Якщо об'єкт вашої уваги - дерев'яний будинок, перевірте, як просушено дерево. Виміряти його вологість можна влагомером.

Для клеєного бруса нормальна вологість становить 16 відсотків, для типового бруса або колоди - до 20 відсотків. Наявність чорноти деревини може говорити про те, що будинок не оброблений антисептиками або спеціальними складами.

9. Огляньте каналізацію. Як мінімум, для цього потрібно злити великий обсяг води і подивитися, наскільки швидко вона йде. Потім візуально перевірити стан труб - на них не повинно бути вологи. Якщо ви розглядаєте варіант покупки будинку з вигрібною ямою, що не погребуйте оглянути і її. Її розміри повинні вписуватися в стандарти: довжина 2,5-3 м, ширина -0,8-1 м, глибина - 1,5 м. Стіни вигрібної ями повинні бути викладені з цегли, каменю чи бетону, і оштукатурені цементним розчином. Якщо ж для виготовлення стін були застосовані дошки, то вони повинні бути щільними, добре проконопачених і двічі покритими бітумом. Якщо вигрібна яма заповнена майже повністю - це повинно насторожити. Можливо, причина в тому, що погано працює або й навіть зовсім відсутня дренажна система. У будь-якому випадку, кращим варіантом є все ж централізована каналізація, так як місцева може через якийсь час не виправдати вашої довіри. Перші кілька років вона може працювати відмінно, але чим більше їй років, тим частіше доводиться її відкачувати. Майте на увазі, років через 10-15 постане питання про нову вигрібній ямі або реконструкції старої. Хоча, якщо ви готові витрачати на виклик спецмашини досить пристойні гроші, то можете не звертати на це уваги.

Отже, якщо з усіх вищезазначених пунктах ваше потенційне житло задовольняє всім вашим вимогам і очікуванням, можна переходити до наступного етапу перевірки - документарного. Однак, якщо хоч щось здалося вам мало-мальськи сумнівним - не варто поспішати з укладенням угоди. Краще звернутися до фахівців-будівельників.

Перевірка стану будинку, його комунікацій та ділянки за допомогою професіоналів.

По-перше, для чого це потрібно. Навіть якщо будинок сподобався вам, цілком може статися так, що знавець при найближчому розгляді легко визначить, що він знаходиться зовсім в непридатному стані, і навіть укладе, що розумніше було б його знести і побудувати новий.

По-друге, тільки і суто станом будинку питання його придатності для проживання не обмежується. Якість комунікацій - ось що найчастіше стає тим самим котом в мішку, якого важко як слід розглянути за відсутності належного досвіду і навичок.

Ось лише кілька прикладів, чому все-таки краще звернутися до професіоналів. Не так давно мав місце випадок продажу будинку нібито з централізованим газовим опаленням. При включенні котла і плити покупець цілком міг упевнитися в тому, що газ в будинку є в наявності. Однак насправді централізований газопровід виявився просто укопаними в землю газовими балонами. Експерт б в такій ситуації легко розкусив шахраїв, оглянувши вхід газових труб в будинок.

Якщо будинок огляне експерт, він також, наприклад, без праці визначить, що димохід закладений цеглою і в ньому просто відсутня тяга.

Або ось такий окремий випадок. Запрошені експерти виявили, що при будівництві була допущена маленька помилка: при укладанні покрівлі поклали не тією стороною гідроізоляційний матеріал.

В результаті утеплювач вимокнув і став непридатним, крокви згнили, з'явився грибок.
Якби господарі розщедрилися на експерта до покупки будинку, їм би не довелося заново перекривати мідний дах. Ціна питання - 50 тис. Доларів.

Як показує сумний досвід, дуже часто на недобросовісність продавців житла наштовхуються покупці будинків у котеджних селищах. Рідкісний покупець має уявлення про те, як виглядає газорозподільний пункт (ГРП) і зможе виявити ознаки водо- і енергопостачання нерухомості. За розповідями ріелтерів, в одному з селищ забудовник видавав за ГРП пожежний бункер. Недосвідченим покупцям навіть не спало на думку перевірити його вміст, в той час як фахівець визначив би підробку на око.

В результаті фальшивку виявили вже тільки після того, як в селищі були розпродані всі ділянки. Два роки щасливі власники новопридбаною престижної нерухомості були змушені чекати, коли до селища, нарешті, підведуть газ.

Чому часто ми нехтуємо можливістю перевірити будинок «від» і «до» за допомогою експертів? Існує думка, що експертиза - це дорого. Але насправді послуга не так дорога в порівнянні з ціною помилки при покупці «неправильного» вдома і сумними перспективами його перебудови. Зазвичай виїзд фахівця, озброєного лазерної лінійкою і багатим особистим досвідом, коштує в середньому, в залежності від розмірів будинку, 100-200 доларів. Після двогодинного огляду будинку і вивчення креслень фахівець розповість масу цікавого про будинок і виявить ті недоліки, які непрофесіонал, яким, найчастіше, і є покупець, ніколи б не помітив.Для більш поглибленої експертизи можна викликати бригаду експертів - це буде коштувати близько 5 доларів з квадратного метра котеджу. Фахівці приїдуть, озброєні вологомірами, а також приладами неруйнівного контролю, що дозволяють за допомогою акустичних і електромагнітних хвиль виміряти марку бетону або напруги в арматурі.

У разі необхідності експерти вдадуться і до «руйнівним» методам: відкопають фундамент, щоб перевірити гідроізоляцію. Повне обстеження будинку може включати навіть серію лабораторних аналізів.

Експерти відберуть зразки конструкцій, наприклад, тієї ж арматури, і видадуть вже повністю науково обґрунтований висновок про їх стан. У підсумку на руки ви отримаєте детальний документ, з чітким і точним діагнозом досліджуваного об'єкта. В цьому випадку відлік вартості процедури починається з позначки 700 доларів.

Звичайно, навряд чи вам в обов'язковому порядку при покупці будинку потрібно відкопувати фундамент і колупати стіни. Та й сумнівно, щоб продавець пішов назустріч такій вашої ініціативи: ви-то цілком можете від покупки відмовитися, а будинок місцями може втратити товарний вигляд. У більшості випадків цілком достатньо візуального огляду і перевірки за допомогою спеціальної апаратури. Як правило, організації, які займаються перевіркою технічного стану конструкцій, володіють як руйнують, так і неруйнівними методами. Знайти координати експертів досить легко: погортайте будь-яку газету оголошень - в розділі «Будівництво. Послуги »ви обов'язково знайдете як мінімум пару пропозицій з позначкою« технічні висновки ».

Можливо також проведення аналізу збереження тепла. Мета такого аналізу полягає в тому, щоб виявити можливий витік тепла, перевіривши стіни, вікна і різні місця з'єднань. Тут можливі два варіанти. Перший - експерт оцінює «утеплення» вдома візуально, спираючись на свій багаторічний будівельний досвід, і видає вам усний висновок. Результатом роботи в другому варіанті повинен стати документ під назвою.

«Енергетичний паспорт об'єкта», який видається після ретельної перевірки відповідно до так званими Державними будівельними нормами. Здійснити такий аналіз може, в принципі, будь-яка проектна організація. Ця процедура поки не так поширена при покупці житлових будинків, однак незабаром її збираються зробити обов'язковою при проектуванні будь-яких будівель, в тому числі, і приватних будинків.

Коротке резюме: на перевірці якості економить тільки ледачий. І скупий. Який, як відомо, платить двічі.

Переглядів: 762
Пошук

Календар
«  Май 2018  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog