Розпашні ворота є найдавнішими. Принцип їх роботи не змінюється тисячоліттями, зміни стосуються лише матеріалів і конструкцій. Поширеність такого типу воріт сприяли їх простота, доступність, надійність.
В цілому можна виділити такі переваги розпашних воріт:
проста конструкція; зручний монтаж, що не вимагає спеціальних навичок; низька вартість; універсальність застосування; тривалий термін експлуатації.
При цьому недоліки воріт досить незначні: вони вимагають наявності вільного місця для відкривання стулок, взимку для їх відкриття доведеться розчищати сніг.
В якості матеріалів для розпашних воріт можуть використовуватися дерево, профнастил, ковка, металевий лист — в залежності від бажання і фінансових можливостей. Крім того, зараз поширені системи автоматичного відкриття воріт з вбудованими фотоелементами або ж ворота з пультом дистанційного управління.
Стовпи — головний елемент
Монтаж розпашних воріт здійснюється на заздалегідь підготовлені і встановлені несучі стовпи. Їх, природно, необхідно забетонувати, поглибивши не менше ніж на 1,8 метра. Така серйозна глибина необхідна для стійкої фіксації стовпів, на яку не вплинуть ні стан грунту, ні механічний вплив.
Несучі стовпи можуть виготовлятися з бетону, дерева твердих порід, металевих труб перетином не менше 10 сантиметрів.
Також можливе використання цегельних чи кам'яних стовпів. Але при цьому важливо виконати наступні умови:
Фундамент під стовпами потрібно забетонувати на глибину 1,8 метра. Стовпи повинні бути армовані арматурою. Для можливості монтажу воріт необхідно закріпити і вивести з стовпів металеві куточки або пластини.
Змонтовані стовпи, незалежно від матеріалу, остаточно готові до кріплення стулок тільки через місяць, коли розчин знаходить повну міцність. На ділі стулки починають кріпити приблизно через тиждень після установки стовпів.
Для проведення монтажу воріт необхідний такий інструмент:
рулетка, олівець, будівельний рівень; набір ключів; шуруповерт; дриль і шліфмашина; клемна викрутка, якщо планується монтувати автоматичні розстібні ворота.
Основні принципи встановлення
Перед установкою стулок воріт необхідно ще раз зробити заміри і перевірити їх відповідність заданим параметрам. Крім того, слід переконатися, що ділянка, яка стане робочою площею для відкриття стулок, рівна, без горбів і інших перешкод.
В цілому процес встановлення воріт з автоматикою займає до п'яти годин. Кріплення стулок здійснюється з допомогою петель, які забезпечують плавний і безшумний хід. Найчастіше використовуються посилені підшипникові петлі або бронзові втулки.
Якість і правильність проведених робіт можна перевірити: ворота повинні легко відкриватися (як кажуть, від дотику пальця), але при цьому повинні бути «слухняними» і ні в якому разі не рухатися самостійно. Мимовільне рух стулок свідчить про порушення рівня при установці.
Після завершення монтажу технологічні просвіти, які утворюються між стулками і кріпильними стовпами, закриваються спеціальним профілем.
|