Житлові будівлі можуть проектуватися для різних населених пунктів: від невеликих сіл до великих міст. Основні види забудови відрізняються по малюнку плану і характеру просторів.
Периметральные споруди укладають у собі протяжність житлових будинків багатосекційного, галерейного, коридорного і інших типів. Для такого виду характерно частково або повністю замкнутий дворовий простір з групи будинків. Розміри двору можуть залежати від інсоляції розривів між будівлями, які стоять обличчям один до одного. Це питання буде вирішуватися, коли будуть проводитися генпідрядні послуги в Донецьку.
З'явилася периметральна забудова з міського традиційного кварталу, що до ХХ століття стала піддаватися критиці і не відповідала новим містобудівним концепціям. Сьогодні такий вид забудови відроджується.
Альтернативою старими кварталами є рядкова забудова. Вона вважається символом нового містобудування. В радянський час її стали застосовувати з 20-х років ХХ століття і продовжують досі. Переваги такого виду можливості озеленення великій території навколо будівель. Однак масове застосування такої забудови може призвести до втрати індивідуального вигляду міста, одноманітності території, а також її перевитрати.
У 70-х роках ХХ століття з'являється вид групової забудови. У цьому випадку протяжні будинку групуються у різні геометричні фігури і утворюють двори різних форм. Такий варіант часто застосовують з одинсекційними багатоповерховими будинками. Такі групи являють собою самостійні ансамблі, що займають велику протяжність.
«Сітчастий» вид створюється на геометричної сітки різного малюнка. Він формується з багатоквартирних житлових будинків, що складаються з одного-чотирьох поверхів секційного, галерейного, коридорного, блокованого, змішаного типу. Внутрішній двір належить групі квартир.
«Килимова» забудова складається з блок-квартир в один-два поверхи з внутрішніми дворами. Коли квартири правильної геометричної форми, вони нагадують «сітчасті» споруди. Основний ознака «килимового» виду - внутрішній двір ставитися до одній квартирі.
Сучасною формою житлового будівництва сьогодні вважаються багатофункціональні комплекси. Проектування житлових будинків у Донецьку суттєво покращує вигляд головних міських вулиць. Вони інтегрують житло з організаціями і використовуються при реконструкції центральних районів. Однак можуть застосовуватися й на околицях міста.
|