Головна » 2015 » Январь » 17 » Медики про ініціативи Моз забезпечити диктофонами працівників «швидкої»: це зайва трата грошей, агресія неадекватних тільки збільшиться
08:58
Медики про ініціативи Моз забезпечити диктофонами працівників «швидкої»: це зайва трата грошей, агресія неадекватних тільки збільшиться

На 3-й підстанції швидкої медичної допомоги Мінська розпочався експеримент: з 12 січня співробітники стали виїжджати на виклики з диктофоном і вести запис розмови з пацієнтом і його родичами. Моз вважає, що це зменшить кількість скарг і образ. Але не всі лікарі такі оптимістичні.

Думки працівників швидкої наводить «Медичний вісник».


Якщо експеримент виявиться вдалим, до кінця року подібну практику поширять на всю столицю. А ось що з цього приводу думають лікарі.

Геннадій Кожем'якін, завідувач філією Бобруйської станції швидкої та невідкладної медичної допомоги:

- Ідея непогана, але виникає ряд питань. По-перше, як бути з дотриманням лікарської таємниці? По-друге, варто закуповувати диктофони, якщо у кожного співробітника функція звукозапису є в стільниковому телефоні? Чи Не викличе вигляд включеного диктофона в неадекватного пацієнта ще більшу агресію і не виявиться життя медпрацівника під загрозою?

У нас налагоджені добрі відносини з місцевим УВС. Якщо надходить виклик кримінального характеру, звертаємося до співробітників правоохоронних органів. Жодного разу не було відмови.

Медпрацівник повинен бути психологом, він взаємодіє з хворими людьми, їх родичами. Завдання не тільки надати першу допомогу, зробити укол, але і зняти тривогу, щоб після його візиту стало легше на душі. Лікар лікує і словом. Про це ніколи не слід забувати.

Ігор Волинець, колишній лікар швидкої допомоги Мінська, кандидат медичних наук:

- По моєму, закупівля диктофонів - непотрібна трата грошей. Щоб уникнути конфлікту з пацієнтом, медпрацівнику самому в першу чергу необхідно бути коректним, особливо з особами, які перебувають у стані алкогольного або наркотичного сп'яніння.

Психолог станції швидкої медичної допомоги повинен регулярно проводити заняття з працівниками, нагадуючи про тонкощі спілкування і поведінки з такими людьми. У випадках, коли пацієнт першим йде на конфлікт і образи, слід залишатися гранично ввічливим, але залучати в таких ситуаціях міліцію.
Переглядів: 1128
Пошук

Календар
«  Январь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog