Чому доводиться змащувати перфоратор?
Сучасні перфоратори, залежно від класу, можуть застосовуватися для свердління, свердління і довбання навіть у таких твердих матеріалах, як бетон.
Всі зазначені режими, крім підвищеної гучності, при роботах приводять до виділення великої кількості пилу, дрібної кам'яної крихти і т. д. Такі екстремальні умови змушують часто проводити чистку і змазку пристрою. Зазвичай для роботи рекомендуються два види змащення: мастило для редуктора перфоратора і для наконечників буров, свердел та інших змінних робочих насадок. При цьому для змащення редуктора застосовується більш рідке масло. У більшості моделей в керівництві з використання зазначаються строки та періодичність проведення заміни масла. Відповідно в корпусі перфораторів є спеціальні лючки і отвори для заливання масел, що закриваються герметичними кришками або гвинтами.
Мастило для перфоратора: як вибрати?
Як правило, з вибором типу масла для якісних перфораторів відомих виробників немає проблем. В інструкціях наводяться рекомендації, яке масло заливати в перфоратор, в якій кількості. Але як бути, якщо таких даних немає? Можна рекомендувати використовувати масло для дизельних моторів. До речі, в деяких китайських перфораторах зміна заводського мастила, за відгуками фахівців, призводила до збільшення ефективності удару, зменшенню нагріву редуктора і навіть до зниження шумності в роботі.
Для деяких моделей перфораторів, як професійних, так і аматорських, важливим є ще і режим роботи. Особливості їх конструкції при тривалому використанні режиму довбання, пов'язаного з підвищеною вібрацією, призводять до припинення подачі мастила в працюючі зони механізмів, що потребують змазування. Поряд з цим інструмент сильніше гріється. Щоб масло для перфоратора знову надходила в зазначені зони, потрібно періодично (раз в 20 хвилин) переходити в режим свердління, забезпечуючи тим самим не тільки змащування тертьових частин, але і їх охолодження. Очевидно, що такі зміни режимів сприятливо позначаться на тривалої працездатності перфоратора.
|