Перетворити верхнє приміщення будинку з дещо грубуватим назвою «горище» в житлову кімнату з куди більш красивим визначенням «мансарда» не так складно. Якщо, звичайно, перетворення розпочато в правильному напрямку, тобто з установки мансардних вікон — похилих конструкцій для дахів скатної типу (з кутом 15-90 градусів).
Втім, якісні мансардні вікна — це не просто гідний елемент дизайну верхнього поверху, але й необхідність. Адже саме через них відкривається вид на прилеглу територію, проникає природне освітлення (причому через похилі вікна світла проникає на 30-40 відсотків більше, ніж крізь вертикальні), вони беруть участь у вентиляції приміщень та захищають від вітрів, атмосферних опадів і шуму. Крім того, раціональне розташування вікон на мансарді дає можливість експериментувати з розстановкою меблів. Кількість, ширина і розміщення мансардних вікон обмежуються тільки граничною площею покрівлі і її станом. Тоді як загальну довжину вертикальних вікон не можна робити більшої, ніж половина довжини кожної поверхні даху.
Верх віконного отвору повинен бути вище позначки в 1,9-2,0 метра від підлоги.
Встановити мансардне вікно, виготовлене в умовах високотехнологічного виробництва, значно швидше і простіше, ніж споруджувати відомий «шпаківня».
Система відкривання залежить від особливостей підвісу стулки до коробки. Існує три основних типи вікон для мансард: вікно-люк (актуальне для приміщень, що використовуються лише в теплий сезон), середньоповоротні (найпопулярніший варіант, в тому числі, у клієнтів компанії «Новий Квартал») і з відхильним механізмом (поєднання перерахованих вище типів).
При влаштуванні таких вікон на об'єктах історичної забудови рекомендується зберігати силует даху і непросматриваемость мансарди з вулиці. Для захисту від холодів в мансардних вікнах застосовують енергозберігаючі склопакети. Вони більшою мірою перешкоджають конденсації водяної пари на внутрішній стороні.
Світло через них поширюється рівномірно, т. к. глухі бічні відсіки, заслоняющие світло, відсутні.
В склопакетах для мансардних вікон встановлюють загартовані скла, міцність до механічних навантажень у яких істотно підвищена.
Такі вікна мають до 4-х точок замикання, а це у поєднанні із захисними склопакетами значно підвищує безпеку приміщень.
Для мансардних вікон розроблено багато аксесуарів: жалюзі (наприклад, з термоотражающим покриттям), штори різної форми, маркізет (тканина в дрібну сітку) і навіть системи дистанційного відкривання для вікон, розташованих на значній висоті.
Мансардні вікна, які пропонує «Новий Квартал», не тільки естетичні, але і відповідають повного комплексу інженерно-експлуатаційних вимог — від опору при теплопередачі і рівня звукоізоляції до ступеня безпеки конструкції.
|