Досить довго традиційним матеріалом для виготовлення рами служило дерево — набірно-клеєний брус. Такий матеріал забезпечує довговічність конструкції, так як готові дерев'яні рами на підприємствах, що виробляють мансардні вікна, обов'язково обробляють під тиском антисептиком і покривають декількома шарами захисного лаку. І такого окладу не страшні перепади температури, вологість.
З плином часу виробники мансардних вікон стали включати в раму пластиковий елемент. А з недавнього часу, поряд з дерев'яними, почали випускати мансардні вікна з рамою з профілю ПВХ, в тому числі – за технологією "green line". Також, правда, в невеликій кількості, випускаються мансардні вікна, рама і стулка яких виготовлені з так званого теплого алюмінієвого профілю, що складається з декількох металевих частин, сполучених вставками з пластика.
Оклад мансардного вікна виконує не тільки захисну функцію, але і відводить дощову воду від поверхні. Оклади зазвичай виготовляють з алюмінію, поверхня якого покривається в заводських умовах спеціальними фарбами з високою світлостійкістю, або з міді (тільки для мідної покрівлі). Оклади бувають декількох видів, що відповідають різним покрівельним матеріалам, оскільки повинні бути максимально пристосовані до використовуваного типу покрівельного покриття. Завдання ця вирішується за допомогою профілів спеціальної конструкції, ущільнювачів, розташованих у верхній частині і з боків вікна, і свинцевого фартуха внизу (відводить воду з окладу на покрівлю). Всі виробники випускають, як правило, кілька типів окладів.
На даху оклад практично непомітний, оскільки його верхні і бічні сторони частково приховані покрівельним матеріалом. Крім того, за допомогою спеціальних окладів можна об'єднувати мансардні вікна в групи: горизонтальні, вертикальні, комбіновані.
Світлопрозорий елемент в мансардних вікнах повинен бути, насамперед, міцним. Адже саме на нього припадають всі зовнішні навантаження. При цьому він не повинен бути і занадто важким. Тому в мансардних вікнах встановлюють в основному однокамерні склопакети. А для міцності і безпеки скло в заводських умовах загартовують. Важливо, що перевірка скла на міцність і надійність відбувається на виробництві "печі гарту": якщо постачається скло було з шлюбом, то воно одразу трісне під впливом високої температури, так і не "закалившись".
Поряд із загартованими стеклами в склопакет можуть бути встановлені або скла з низькоемісійним тепловідбивним покриттям, або двошарові ламіновані удароміцні.
Склопакети заповнені інертним газом (аргоном або криптоном), завдяки чому також підвищуються теплозберігаючі властивості конструкції.
|