Катаракта - одне з найбільш поширених офтальмологічних захворювань серед людей старше 55 років. Його перші симптоми - легка, з часом все більш уплотняющаяся «туман» перед очима, в якій предмети втрачають чіткі контури.
Кришталик ока розташований усередині очного яблука між райдужкою і склоподібним тілом. Він працює як прозора «природна лінза», пропускаючи і ломлячи світлові промені, і передає на сітківку чітке зображення. Еластичний кришталик і може змінювати свою форму, майже миттєво «наводячи фокус», за рахунок чого забезпечується хороший зір і поблизу, і вдалині.
Зміни у складі очної рідини призводять до помутніння кришталика. Зазвичай це відбувається у зрілому віці (тоді захворювання називають віковою катарактою), але може виникати і з інших причин. З розвитком захворювання посилюється миготіння перед очима смужок, штрихів і плям, часто виникають ореоли навколо предметів при яскравому світлі, світлобоязнь, двоїння зображення. З'являються труднощі при читанні, листі, роботі з дрібними деталями, шиття. Область помутніння збільшується, кришталик ущільнюється, зір погіршується. При відсутності своєчасного лікування катаракта може призвести до втрати зору.
|