Дивно, але навіть середньостатистичний чоловік може сам побудувати лазню і навіс для автомобіля. Найпростіше при будівництві використовувати дерев'яні каркаси з подальшим облицюванням. Якщо з лазнею доведеться докласти набагато більше енергії, то з навісом справи йдуть набагато простіше. Розберемо все докладніше. Будівництво каркасної лазні.
Каркасні лазні зводиться набагато швидше, ніж з колод. Плюсом йде і найменші матеріальні витрати. На самому початку будівництва слід розробити майбутній проект. Необхідно ретельно проробити всі розрахунки.
Баню будують за кілька етапів:
Закладають фундамент. Схилятися слід до монолітно стрічкового типу фундаменту. При заливці треба відразу встановити відповідні деталі, використовувані для кріплення каркаса. В кінці зробити гідроізоляцію.
На шар отриманої гідроізоляції укладають чорнову підлогу. Сюди ж монтують і нижню обв'язку для зведення каркаса.
Потім беруться за зведення каркаса. Каркас краще робити з брусів. Вибирати бруси слід згідно з проведеними розрахунками. Обв'язку каркаса і стійки виконують з бруса товщі, ніж проміжні. В кінці обов'язково просочують каркас антисептиком.
Далі обшивають стіни. Краще всього вибирати орієнтовно-стружкову плиту. Вона володіє більшою гнучкістю і еластичністю.
У каркасної лазні монтують дах. Величезний вибір покрівельного матеріалу дозволяє вибрати більш доступний матеріал. Частіше вибирають металочерепицю або натуральну черепицю.
На кінцевому етапі встановлюють піч. Для цього викладають цегляний екран, який захистить стіну від загоряння.
Варто пам'ятати про встановлення вентиляції. Припливну вентиляцію встановлюють за піччю, а вихідний отвір розташовують у протилежній стіні нижче за рівнем припливної вентиляції. Будівництво навісу для автомобіля.
Навіси для автомобілів з деревини володіють великими перевагами. По-перше, дерево визнано екологічно чистим матеріалом, а вартість його невисока і легкодоступна. По-друге, каркас легко звести самостійно. По-третє, отриманий каркас набагато легше, ніж металевий каркас.
Будівництво навісу починають із закладання підстави. При цьому використовується стовпчастий фундамент, а також готові блоки для фундаменту. Під кожну підставу треба вирити яму глибиною більше одного метра. Для міцності до нижньої частини прибивають поперечні дошки і все бетонують.
Після приймаються за каркас. Встановлені вертикальні стійки з'єднують за допомогою поздовжніх балок. Потім встановлюють противолежащие попереднім балки. При цьому враховують рівень нахилу. Він не повинен перевищувати 3%.
Укладають кроквяну систему для даху, яку згодом покривають покрівельним покриттям. Його краще вибирати під обробку вже побудованого будинку або лазні.
|