Вчені виявили найдавніший малюнок - зразок наскельного мистецтва в світі. Невідомий художник 39 тисяч років тому поклав руку на скелю в індонезійській печері і розпорошив над нею червоний мінеральний порошок, створивши ідеальний контурний малюнок на стіні. І це виглядає неймовірним, враховуючи вік знахідки і всі наші відомості про те, яким шляхом розвивалося людство. Можливо, воно було більш розвиненим в настільки давні часи в порівнянні з тим, що наука припускала раніше. Поруч із зображенням руки є й інші зразки наскального живопису, що зображують тварин. Вчені впевнені, що виявлення самого древнього у світі малюнка дозволить дослідникам нарешті зрозуміти, як люди взагалі прийшли до того, щоб виражати себе через мистецтво.
Новий зразок наскельного малюнка повністю змінив уявлення вчених про те, як і коли люди стали схожими на сучасних, каже археолог і геохімік Максим Обер з університету Гріффіта (Австралія). Знахідка дозволяє вести відлік з іншої дати. Крім того, рука на скелі говорить про те, що не в Європі зародилися сучасні люди.
Обер не міг повірити очам, коли вперше побачив зображення і впізнав його вік.
Археолог Алістер Пайк з університету Саутгемптона (Великобританія), який абсолютно не пов'язаний з цим дослідженням, повідомив, що відкриття може надати величезний вплив на погляд вчених на еволюцію людей.
Ритуали, пов'язані з печерним мистецтвом дозволяють говорити про однаковому розвитку людей з різних місць планети: Африки, Європи, Азії та інших.
|