1. Компресор - стискає фреон і підтримує його рух по холодильному контуру. Буває поршневого або спірального (scroll) типу. Поршневі компресори дешевше, але менш надійні, ніж спіральні, особливо в умовах низьких температур зовнішнього повітря.
2. Чотирьохходовий клапан - встановлюється у реверсивних (тепло - холод) кондиціонерах. У режимі обігріву цей клапан змінює напрямок руху фреону. При цьому внутрішній і зовнішній блок як би міняються місцями: внутрішній блок працює на обігрів, а зовнішній - на охолодження.
3. Плата управління - як правило, встановлюється тільки на інверторних кондиціонерах. Не інверторних моделях всю електроніку намагаються розміщати у внутрішньому блоці, оскільки перепади температури і вологості знижують надійність електронних компонентів.
4. Вентилятор створює потік повітря, що охолоджує конденсатор. У недорогих моделях має лише одну швидкість обертання. Такий кондиціонер може стабільно працювати в невеликому діапазоні температур зовнішнього повітря. В моделях більш високого класу, розрахованих на широкий температурний діапазон, а також у всіх напівпромислових кондиціонерах, вентилятор має 2-3 фіксованих швидкості обертання або ж плавне регулювання.
5. Конденсатор - радіатор, в якому відбувається охолодження і конденсація фреону. Продувається через конденсатор повітря, відповідно, нагрівається.
6. Фільтр фреонової системи - встановлюється перед входом компресора і захищає його від мідної крихти та інших дрібних частинок, які можуть потрапити в систему при монтажі кондиціонера. Зрозуміло, якщо монтаж виконаний з порушенням технології і в систему потрапило велика кількість сміття, то фільтр не зможе його затримати.
7. Штуцерные з'єднання - до них підключаються мідні труби, що з'єднують зовнішній і внутрішній блоки.
8. Захисна швидкознімна кришка закриває штуцерные з'єднання і клемник, використовуваний для підключення електричних кабелів. У деяких моделях захисна кришка закриває тільки клемник, а штуцерные з'єднання залишаються зовні.