Головна » 2017 » Апрель » 12 » Конденсаційні котли
13:20
Конденсаційні котли

Конденсаційні котли — це останнє слово у розвитку інноваційних технологій. Назвою «конденсаційні» вони зобов'язані здатності відбирати із продуктів згоряння так звану «приховану» теплоту конденсації водяної пари, що містяться в продуктах згоряння.

Використання цієї, зазвичай йде разом з димовими газами, теплоти дозволяє котлу мати робочий "ККД" 107-109 %. Конденсаційна техніка при аналогічному споживанні тепла і гарячої води дозволяє знизити витрату газу до 35 %, а також зменшити вміст оксидів вуглецю і азоту (NOx і CO) на 80-90 % порівняно з звичайними джерелами тепла.

Принцип конденсації. Класичні водогрійні котли використовують тепло, що отримується в процесі спалювання палива, і зазвичай мають температуру вихідних в атмосферу димових газів приблизно 100-170°С. Під час процесу горіння також утворюється вода (продукт окиснення вуглеводню), яка при високій температурі відразу ж перетворюється в пар. Таким чином, частина виробленого тепла не використовується і виноситься з котла. Основною метою конденсаційного котла є відбір цієї дорогоцінної енергії (тепла) з димових газів шляхом конденсації водяної пари в спеціальному теплообміннику. Отримане таким чином тепло потім використовується для нагрівання теплоносія.

Як досягти ККД понад 100%. При порівнянні з традиційними моделями котлів застосовують в якості параметра вихідну теплову потужність (вона виражає кількість використовуваного тепла без урахування конденсації). Виходячи з того, що конденсаційні котли використовують також тепло від конденсації, ККД вище 100 % легко досяжний. У разі природного газу прихована теплота, яку можна використовувати, становить 11 %. Вважаючи, що вихідна теплова потужність становить 100% і, додаючи 11 % прихованої теплоти пари, можна досягти теоретичної вихідний теплової потужності, що дорівнює 111 %. ККД конденсаційного котла строго пов'язаний з температурою зворотної води із системи опалення, тобто вона повинна бути нижче точки роси (близько 50°C). Для забезпечення найбільшого ККД рекомендується підключити котел до датчика вуличної температури. Це дозволить підтримувати температуру зворотної води завжди мінімально можливою і, отже, отримувати максимальну конденсацію.

Так як гази мають відносно низьку температуру, можливе застосування пластикових димоходів.

Переваги конденсаційних котлів. Завдяки зменшеному споживанню газу вони стають найбільш вигідним рішенням для споживача і в даний час є найбільш економічними установками в порівнянні з традиційними котлами. Конденсаційні котли можна встановлювати як у традиційних, так і в низькотемпературних системах, наприклад в системі «водяні теплі підлоги». В низькотемпературних системах ці котли особливо ефективні, оскільки створюються ідеальні умови для конденсації, оскільки температура зворотної води завжди нижче точки роси (тобто нижче 40-50°С). При включенні в низькотемпературну систему (наприклад «водяні теплі підлоги») конденсаційні котли можуть зменшити споживання газу до 35 % на рік і, відповідно, знизити на 35 % витрати на газ. Цей результат досягається завдяки наступним моментам:

Високому ККД.

Процесу конденсації не тільки в режимі опалення, але і в режимі отримання побутової гарячої води.

Широкому діапазону модуляції полум'я.

Досягнення комфортної температури при менших тепло втрати (за рахунок використання низькотемпературної системи «водяні теплі підлоги»).

За останні роки в Європі газові конденсаційні котли значно потіснили на ринку традиційні газові котли. Коштують вони трохи дорожче, але енерго ефективність конденсаційних установок значно вище. Економія за сезон становить до 35 %!

Екологія. Завдяки повному попередньому змішуванні повітря і газу та відповідної пальнику в конденсаційних котлах істотно знижений вміст шкідливих речовин у продуктах згоряння. У порівнянні з традиційними котлами зменшення кількості NOx і СО становить 80 і 90 % відповідно. А в Англії, наприклад, з цього року в нових системах опалення законодавчо зобов'язують установку тільки конденсаційної техніки.

Конденсаційний котел з закритою камерою згоряння і турбованим коаксіальним димарем не вимагає спеціального приміщення може бути компактно розміщений на кухні, в передпокої, в санвузлі, на горищі і т. п. (економиться площа). Котли можуть бути об'єднані в каскад для збільшення потужності системи (до 1 МВт і більше).

Більш дорогий конденсаційний котел з турбодымоходом може виявитися дешевше підлогового котла з високим димарем з нержавіючої сталі. Самі конденсаційні котли при роботі тільки в конденсаційному режимі можуть комплектуватися димоходами з пластику, т. к. температура вихідних газів приблизно 60°С.

Переглядів: 672
Пошук

Календар
«  Апрель 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog