Головна » 2017 » Январь » 11 » Клінкерна бруківка
00:09
Клінкерна бруківка

Коли говорять про клінкерної цегли, в основному мають на увазі клінкерну бруківку, з-за якої і з'явився новий клас будівельних матеріалів. Вже давно всі дороги в Європі мостили звичайної бруківкою, виробництво якої було дуже дорогим і неефективним. Ідеєю зробити особливо міцний цегла, здатний замінити граніт, займалися багато країн світу. У 1743 році в невеликій майстерні в Данії, були проведені успішні досліди.

Клінкерна бруківка виготовляється із спеціальних пластичних глин, які обпалюються при температурі 1300 градусів. Майже половину маси дорожнього клінкеру займає стеклофаза, що складається з кварцу і польового шпату. При такій температурі мінеральні частинки перетворюються в моноліт, не поступається по своїй міцності натуральному каменю. Така бруківка зовсім не поглинає воду, ніколи не вигорає на сонці, не боїться впливу агресивних хімічних реагентів. Бруківка не має всередині пустот і різних включень, і, отже, набагато краще звичайного цегли за механічними показниками

Спочатку клінкерну бруківку застосовували для міських вулиць і площ. Багато європейські міста, вимощені клінкером вулички, сьогодні вважають місцевими пам'ятками і охороняють як пам'ятники архітектури. Незважаючи на величезний вік, цеглини не мають сколів, і їх колір залишився незмінним.

За океаном клінкерна бруківка з'явилася в XIX столітті. У нашій країні її стали виробляти у 1883 році на території сьогоднішньої України. Майже 20 років, цеглу обпалювали блоками, а потім розбивали прямо на будмайданчику. Пізніше з'явилися різні технології, які допомогли знизити відсоток браку до 25 %. Перед початком Першої світової війни в Росії працювало чотири заводи. У 1961 році, галузь була ліквідована. Бруківку стали виготовляти з піщано-цементної суміші.

Звичайно, собівартість такого виробництва з допомогою вібропресування, дуже низька. Однак подібні вироби не дуже довговічні. Цементно-піщані суміші схильні до реакції на антиожеледні реагенти, залишки палива і різних масел, природних катаклізмів і так далі. Вони досить швидко вигорає від сонця і кришаться, під час прибирання комунальними машинами. Волога, що потрапила всередину маси протягом сезону руйнує весь виріб. Така плитка розрахована на п'ятирічний термін експлуатації, а її монтаж в рази вище вартість самої плитки.

З цієї причини, торгові центри, які виникли в 90-х роках, звернулися до західних стандартів при облаштуванні територій. Клинкерное виробництво в Європі поліпшувалося весь ХХ століття. Вироби стали міцними і красивими. Найбільшим технологічним проривом для клінкеру було винахід тунельних печей. Після їх впровадження кількість відбракування звелося до нуля. Цегла, підготовлені до випалу, на вагонетках рухаються по тунелю, де в самому центрі розташоване джерело відкритого вогню. Цегла спочатку нагрівається, а потім остигає. Цей процес постійний та безперервний: печі відключають лише для профілактики.

В даний час, клінкерна бруківка широко застосовується для створення паркувальних майданчиків, різних пішохідних доріжок, всіляких зон відпочинку. Вона популярна в заміському будівництві для вимощення будинків, сходів та інших архітектурних форм. Широка кольорова гамма, яка налічує сотні відтінків, дає можливість прив'язати доріжки до фасадів, а також зробити необхідну розмітку або оригінальні прикраси.

Деякі види клінкеру в своєму складі мають грубозернистий пісок, з-за чого його лицьова поверхня виглядає пористої і шорсткою. Така поверхня крім запобігання зимового ковзання, надає додаткову естетику. У наявних порах виростають мохи та лишайники, які надають доріжці благородний старовинний вигляд. Великою популярністю користуються многощелевые клінкерні цеглини. Вони після укладання наповнюються грунтом і газонної травою. В результаті виходить дуже міцне покриття, погано помітне під з'явилися килимом зелені.

Одним з переваг матеріалу є відносна простота монтажу. На міських вулицях це класичне дорожнє основу. При будівництві котеджних селищ клінкер кладеться на ущільнений пісок, куди підсипається дрібнозернистий щебінь. Іноді його укладають на цементно-піщану суміш. Правильно зроблений поперечний профіль і система водостоку, перешкоджають можливості появи калюж і іншого бруду.

Навіть, незважаючи на свій молодий вік, клінкерна бруківка вважається у всьому світі універсальним довговічним матеріалом, який можна експлуатувати в найскладніших умовах. Причому її декоративні властивості стають головною прикрасою палацових парків і територій навколо дорогих вілл. Треба сказати, що в цьому немає нічого дивного. Клінкерна бруківка в принципі являє собою різновид звичайної цегли, а його перевагу над будівельними матеріалами, не у кого не викликало сумніву за сотні років існування цивілізації.

Переглядів: 866
Пошук

Календар
«  Январь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog