Головна » 2017 » Ноябрь » 3 » Кілька практичних порад по роботі на стрічкопильному обладнанні
22:28
Кілька практичних порад по роботі на стрічкопильному обладнанні

Ось Ви придбали стрічкову пилораму і вже змонтували на майданчику, наступним етапом Вашої роботи організувати заточной ділянку. Чому цього заходу необхідно приділити достатньо серйозну увагу, просто за статистикою результати в роботі залежить 30% від стану і налаштування верстата і 70% від інструменту.

Є проблема пов'язана з підготовкою інструменту, радимо звернути особливу увагу на наступні моменти. Основна проблема заточника при роботі на заточний верстаті, полягає в тому, щоб витримувати профіль каменю. Від його правильного положення залежить профіль зуба, а при його зміні міняються параметри розпилювання і часто - в 95% випадків - з'являються тріщини в западині зуба.

1. Правильно натягайте стрічкову пилку.

В процесі експлуатації для збільшення терміну служби стрічкової пилки необхідно виробляти правильне її натяг на шківах.
Величина натягу, стрічкової пилки залежно від її ширини і марки стали, задані в її характеристиках, для контролю зусилля натягу на практиці використовують прилад "Тензометр", який можна придбати у виробника.
Стрічкова пила не повинна перебувати в роботі більше 2-х годин. Після закінчення даного часу вона повинна бути знята з верстата і вивішена в вільному стані не менше ніж на 24 години для зняття утоми напружень.

2. Використовуйте правильну мастило для леза стрічкової пилки.

При пилянні свежеспіленного лісу за рахунок високої смолистости (хвоя) і великої кількості соків в деревині при розпилюванні колоди на дошці затискає різальний інструмент у стовбурі, відбувається налипання смоли на ріжучі кромки інструменту і, крім того, погано виносяться тирсу. Швидкість подачі може знизитися в кілька разів, а в стрічкових пилорамах через малу ширину пропилу може статися і повна зупинка аж до заклинювання. На стрічкових пилорамах відбувається інтенсивне налипання смоли на шківи рами, і порушується стабілізація пили у стовбурі - ось одна з основних причин появи «хвилі». Вирішують цю проблему більш інтенсивним витратою змазує рідини. Як мастильно-охолоджувальної рідини (МОР), в більшості випадків, вистачає просто води, або води з додаванням миючого засобу ( «Fаiry» і т.п.). Однак при низьких температурах найкраще застосовувати суміш з 50% -80% дизпалива або гасу і 50% -20% моторного масла, або олії для мастила шин бензопил. Непогані результати при пилянні хвойних порід дає так само застосування скипидару.

У разі використання води в якості МОР необхідно після закінчення робіт протерти шківи і стрічку моторним маслом.

3. Завжди ослабляйте натяг стрічкової пилки

Коли Ви закінчите роботу, зніміть натяг з пилки. При роботі полотно пилки нагрівається і розтягується, а потім при охолодженні стискається на десяті частки міліметра. Тому стрічки, залишені на шківах під навантаженням, перевантажують самі себе, і на них утворюється відбиток від двох шківів, який викликає появу тріщин в западинах між зубами.

4. Використовуйте правильний розлучення зубів.

Розлучення правильний, якщо в просторі між полотном пилки і оброблюваної деревиною у Вас знаходиться 65-70% тирси і 30-35% повітря. Якщо у Вас занадто великий розлучення зубів для наявної маси або товщини деревини, то в пропилі буде перебувати занадто багато повітря і недостатньо тирси. У Вас будуть надмірно великі втрати на тирсу, і як наслідок, велика шорсткість оброблюваної деревини. Якщо ж розлучення недостатній, Ви не отримаєте досить сильного повітряного потоку для видалення тирси з пропила. Ознакою цього є гарячі тирсу. Це може завдати найбільш руйнівний шкоди пилі: робочі інтервали будуть короткими, пила передчасно вийде з ладу. Тирса повинні бути холодними на дотик. І, нарешті, при недостатньому розлучення і неправильному куті заточування пила буде вирізати на дошці хвилю. З нашої точки зору, Ви не можете працювати при одній і тій же розводці зубів з колодами різного діаметру, стройовим лісом і брусом.

Ви повинні сортувати лісоматеріал.

На кожні 20-25 сантиметрів збільшення в розмірі необхідно збільшувати розводку приблизно на 18% в залежності від того, деревина тверда або м'яка, волога або суха. Єдиний спосіб домогтися потрібної розводки - провести контрольні розпили певного колоди. Збільшуйте розводку на 5-8 сотих міліметра з кожного боку до тих пір, поки не стануть, видно сліди зубів. Це означає, що Ви працюєте при змішаному повітрі з тирсою в пропорції 50/50. Після цього зменшіть розведення зубів на 8-10 сотих з кожного боку, і Ви досягнете потрібного результату.

Зверніть увагу: Ви повинні розводити тільки верхню восьмушку зуба, а не середню або нижню. Вам не потрібно, що б западина між зубами заповнювалася повністю при пилянні. Коли Ви працюєте з м'якою деревиною, будь вона вологою або сухою, стружка збільшується в об'ємі в 4-7 разів в порівнянні з її станом на клітинному рівні. Тверді породи дерева, вологого або сухого, збільшуються в обсязі лише в 1 / 2-3 рази.

Переглядів: 796
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2017  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog