У будинках, в яких для зведення стін використовувався палений цегла, в порівнянні з бетонними будинками, набагато тепліше. Цей факт має своє пояснення, виявляється, що глина згодом обробки високими температурами, погано проводить, як низькі температури повітря, так і високі.
Цими ж властивостями, завдяки своєму пористій будові, тільки перевищують ці характеристики в рази володіє керамзит.
У разі якщо ви вирішите використовувати керамзит як утеплювач, то вас повинен хвилювати питання, що стосується його теплопровідності. Керамзит володіє досить невисоким рівнем теплопровідності, всього 0,12Вт / мК. Але не варто забувати про те, що даний показник залежить від фракції керамзиту, таким чином, дана характеристика не розглядається у пористого піску, що має в своєму складі частинки діаметром від 0 до 5 мм.
Керамзит користується великою популярністю серед багатьох великих забудовників і приватних будівельників не тільки в Харкові, завдяки деяким своїм якостям. Перш за все, це його висока міцність. Гранули керамзиту, тільки на 13% від загального обсягу взаємно руйнувалися при проведенні випробувань на стиск. Але при цьому вони створювали шару матеріалу додаткове ущільнення. Зменшення обсягу будматеріалу на 7% забезпечується без впливу усіляких навантажень за допомогою щільного укладання. Крім міцності існують і інші властивості, які є не менш важливими. Так, наприклад керамзит не боїться води, що дозволяє розраховувати на те, що засипка буде довговічною, особливо в поєднанні з морозостійкістю. Крім цього керамзит є абсолютно нейтральним матеріалом в радіаційному питанні, - 200-240 Бк / кг.
Керамзит може використовуватися в якості насипного утеплювача в покрівлі, стіни і стелі. Але при цьому важливо знати, що для тієї чи іншої фракції необхідна особлива щільність укладання. Насипна щільність керамзиту визначає порядку десяти марок спученого гравію, виробленого з легкоплавких глин шляхом печіння. Реальні показники розмірів гранул часто виявляються на порядок менше тих, які заявлені в вимогах. Так для фракції з розмірами гранул 10-20 мм - марка М450 має щільність рівну 430-440 кг / м3, а для марки М500 щільність керамзиту становить всього 460-470 кг / м3.
Важливе значення хоч як це дивно грає саме якість матеріалу, і необхідно відзначити, що саме від нього залежить форма фракції. Ідеальною формою вважається куляста, тільки так при укладанні зерен трикутником, їх центри будуть рівномірно віддалені один від одного. Високоякісний керамзит відрізняється від інших видів тим, що його пори повністю замкнуті і рівномірно розташовані по всій структурі матеріалу. Якщо таку гранулу розпиляти, то можна буде побачити Скляниста стінки наявних порожнеч, які будуть явно виражені, ідеальної форми і їх цілісність не порушиться. Зерна керамзиту мають також і високою міцністю, яка обумовлена подібною структурою. У свою чергу якість одержуваного щебеню з високоякісного керамзиту значно гірше, так як його добувають в процесі дроблення і його частки набувають незграбну форму.
Керамзит Харків, як і будь-який інший насипний утеплювач при заповненні пустот має обсяг, який дуже легко розрахувати, як для термоізоляції скатів даху, так і стін і перекриттів. Але для того щоб визначити скільки кубометрів утеплювача знадобиться необхідно знати питому вагу керамзиту, або як ще кажуть об'ємний вагу. Різниця між цими поняттями спостерігається тільки в ситуаціях порівняння типорозмірів матеріалу. Для спученого зерна ідеальним питомою вагою буде вважатися маса 0,95 г / см3. Необхідно враховувати той факт що для досягнення такої маси необхідна температура 1250 С, а також в період з моменту спучування і до того моменту коли поверхня гранул почне оплавлятися, температура не повинна підніматися вище ніж на 50 градусів.
Також необхідно знати при покупці керамзиту, що питома вага керамзиту залежить від багатьох факторів. Перш за все, це розміри зерен. Як приклад наведемо таке співвідношення: майже 350 кг буде важити один кубометр зерен з величиною 20-40 мм, в той час як спучений пісок, діаметр фракції якого дорівнює 0-5 мм буде мати масу набагато більше - 600 кг. Так як глина може бути як легкою, так і важкої, то сировину є теж важливим фактором. Ось і виходить, що за розміром гранули можуть бути однаковими і мати однакові марки, проте за своєю вагою вони будуть відрізнятися, іншими словами відмінність буде в складі глини. Керамзит, має об'ємний вага 350 кг / м3 іноді вигідніше транспортувати на великі відстані, ніж виробляти цей будматеріал питомою вагою за кубометр 600 кг. поруч з безпосереднім місцем використання. Ця інформація допоможе Вам правильно купити керамзит в Харкові.
|