Головна » 2015 » Ноябрь » 27 » Які документи потрібні при купівлі квартири?
21:45
Які документи потрібні при купівлі квартири?

Покупка квартири – визначна та радісна подія для кожної людини, який брав участь в цьому хоча б один раз. Велика покупка змушує максимально виважено і продумано поставитися до процедури, особливо документами, які забезпечують законність цього процесу.


Нам би хотілося, щоб усіма питаннями займалися професіонали. Однак не поспішайте утвердитися в цій думці. Кому як не нам нести відповідальність за наслідки у вигляді грошових і моральних витрат. А щоб це обійти, потрібно підготуватися до майбутніх подій і дізнатися, які документи беруть участь при купівлі квартири.

Оформлюється купівля житла: який порядок?

Правовстановлюючий документ. Встановлює право громадянина бути власником квартири.

Свідоцтво про РПС (реєстрація Права Власності) державного зразка. Фіксує всі дії, вироблені з нерухомістю. Іншими словами історія про колишніх власників квартири. Має серійний номер і знаки захисту. Знаходиться у власника житла, тобто продавця. У свідоцтві міститься дані: ІОФ власника, паспортні дані, дата та місце народження; місце розташування (адресу) житла, поверховість, загальна і житлова площі приміщення; документ, за яким купувалося право власності; обмеження (рішення суду, державних органів тощо) або обтяження (заставу, арешт тощо), що накладаються на квартиру.

Цивільний паспорт продавця, щоб упевнитися, що перераховані вище папери належать саме йому.

Виписка з ЕГРП на нерухомість і угод із зазначенням власника квартири і арештів, судових спорів, якщо такі мають місце. Видається Федеральною службою державної реєстрації, кадастру і картографії. При собі необхідно мати паспорт. Виготовлення виписки займає від 5-ти до 14-и робочих днів. Отримати її може як продавець, так і покупець, написавши заяву про надання послуги та сплативши державне мито. Виписка дійсна протягом короткого часу, тому бажано, щоб вона була не пізніше 2-тижневої давності. Ідеальним буде варіант отримання за добу до оформлення угоди.

Технічний паспорт (технічний паспорт) – документ, що містить інформацію про фізичний стан квартири. З нього можна дізнатися наступне: креслення (план) самої квартири в зменшених розмірах із зазначенням площі всіх об'єктів квартири (кімнат, кухні, санвузла, коридору, комори та ін); кількість поверхів у будинку і дату спорудження будівлі; матеріал перекриттів і товщину стін; інвентаризаційну вартість квартири, яка значно відрізняється від ринкової. З неї розраховується податок на нерухомість. Фактично – це вартість матеріалів і конструкцій на момент споруди плюс фізичний знос.

Видачею техпаспорта займається Бюро технічної інвентаризації або БТІ. Стандартне оформлення займає близько 2-х тижнів.

При собі мати:

 -паспорт;
 -документ про право власності;
 -квитанцію про оплату послуги;
 -заява (пишеться на місці).

Техпаспорт зберігається у власника житла (продавця). Термін дії технічного паспорта законодавством жорстко не регламентується, але правильним буде його отримання напередодні передбачуваної операції, щоб переконатися, що в квартирі узаконені перепланування і перебудови. В противному випадку новому власнику доведеться взяти все на себе.

Покупець завжди правий.

Також покупець має право вимагати такі документи:
Довідка про прописаних в квартирі. Видається паспортним столом. На момент угоди всі прописані повинні бути виписані. У найгіршому випадку за ними зберігається право на проживання при зміні власника. Наявність тимчасово виписаних осіб можна почерпнути з будинкової книги. Право отримати її має виключно продавець. Тому бажаним буде при цьому присутність покупця.

Угода чоловіка(і) нотаріально завірене. Коли власність оформлена на 1-го з подружжя, але житло придбано в законному шлюбі. Згода не вимагається за наявності договору «шлюбного».

Дозвіл органів опіки та піклування. Коли власником є не досяг повноліття (до 18-ти років). Дозвіл не вимагається, якщо не досягла повноліття не власник квартири, а тільки в ній прописаний.

Довідка з податкової інспекції. Підтверджує відсутність боргу по податку на майно фізичних осіб, якщо власник отримав квартиру в дар чи спадок.
Довідки про відсутніх заборгованості з комунальних організацій. Збираються продавцем з кожної організації, що надає послуги аж до останнього місяця.
Переглядів: 845
Пошук

Календар
«  Ноябрь 2015  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30

Архів записів
Реклама
Статистика


Інформер

Зворотній зв'язок

Business-Key Top Sites HotLog