Мансардне вікно — це складний з технічної точки зору виріб, до якого пред'являють більш високі, ніж до звичайного вікна, вимоги. Обумовлено це тим, що встановлюється мансардне вікно в схилі даху, під певним кутом нахилу, і піддається більш жорсткого впливу зовнішніх факторів, ніж звичне вертикальне.
Відмітна особливість мансардних вікон — їх більш широкі можливості у висвітленні мансардного поверху. Мансардні вікна, за рахунок того, що розташовані в площині даху, пропускають більше світла і тепла, ніж звичайні вертикальні вікна. Вони дозволяють створювати в приміщенні різні світлові композиції. Встановлені в похилому схилі покрівлі мансардні вікна дозволяють максимально збільшити загальну постійну тривалість інсоляції. І тому в мансарді можна облаштовувати і бібліотеки, і спальні, дитячі кімнати, та гостьові, і більярдні. А з допомогою мансардного вікна — додатково освітити ті куточки приміщення, де зазвичай панує електричний світло: це холи, коридори, сходи. І інтер'єри, створені у похилих стінах, приємно відрізняються від звичних нам "кубическо-прямокутних".
При облаштуванні мансарди застосовують різні світлопрозорі конструкції. До них відносять: звичайні фасадні торцеві вікна (на вертикальних стінах), домеры (слухові вікна з виносом елементів покрівлі), вітражні системи (так звані зимові сади), комбіновані системи (мансардне вікно, що переходить в фасадне), і, звичайно ж, спеціальні мансардні вікна.
Мансардні вікна легко вписуються в існуючі кроквяні системи дахів. Вони монтуються як поодинці, так і в горизонтальних, вертикальних, комбінованих комплексах. Кожне вікно може бути укомплектовано жалюзі, світло - і теплонепроникними шторами, зовнішніми маркізами, а також системами механічного та дистанційного відкривання вікна. На українському ринку є різноманітність конструктивних рішень з облаштування вікон на мансарді. Домінує в цьому сегменті продукція від FAKRO, VELUX, ROTO, OKPOL.
|