Стіни мають найбільшу площу покриття, і, відповідно, на усунення з них облицювальних матеріалів потрібно чимало часу, тому розглянемо варіанти прискорення та оптимізації даного процесу. Найчастіше вони обклеюються шпалерами (рідше наноситься фактурна штукатурка, вибирається облицювальна плитка або камінь), тому сьогодні ми поговоримо про ефективне зняття шпалер з поверхні стін.
Для того щоб робота йшла швидко і вміло, рекомендується заздалегідь запастися потрібними інструментами.
Вам знадобляться: - вузький шпатель; - широкий шпатель; - стрем'янка; - спеціальна рідина для зняття шпалер (або тепла вода); - поліетиленова плівка; - скотч малярський скотч; - парогенератор; - шпалерний тигр (або валик з голками); - ніж; - валик малярний (або поролонова губка); - ємність під рідина (таз, відро, лоток).
Зазначений інструментарій може незначно змінюватися за своїм складом в залежності від того, який тип шпалер має усунути. Старий шар шпалер потрібно знімати дуже ретельно, видаляючи навіть найдрібніші фрагменти. Кожен залишений шматок попереднього покриття призведе до того, що на новій поверхні з'явиться помітний неозброєним поглядом дефект. Це можуть горби, нерівності, шорсткості. Також велика ймовірність того, що в самий несподіваний момент свіжі шпалери "відійдуть" від стіни разом зі старими. Якщо проводиться не глобальний ремонт, а тільки переклеюють шпалери, необхідно обов'язково подбати про те, щоб укрити підлогу, захистивши їх тим самим від бруду і вологи. Для цього використовують поліетиленову плівку: по всьому периметру приміщення її приклеюють до плінтусів за допомогою малярного скотча. Цим же скотчем слід закрити вимикачі та розетки. Електропроводку потрібно заздалегідь знеструмити, щоб уникнути короткого замикання - адже належить робота з рідиною. Будь-які шпалери зручніше знімати зверху вниз. Верхній шар поддевается шпателем, а потім відшарувалася шматок акуратно тягнуть вниз, допомагаючи при цьому відшаровуватися погано відстають місця все тим же шпателем.
|